جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
وزیر فرهنگ:

خوشنویسی مزیت مطلق در جهان اسلام ماست/ استقبال از اثر قیامت در قرآن در ونیز

وزیر فرهنگ خوشنویسی مزیت مطلق در جهان اسلام ماست استقبال از اثر قیامت در قرآن در ونیزKÿø

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی امروز جمعه (۳۱ فروردین) با حضور در فرهنگسرای نیاوران از آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه قرآنی روایت باران بازدید کرد.

وزیر فرهنگ در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: دولت در حوزه فرهنگ و هنر خودش را حامی بخش خصوصی و مردمی می داند چراکه وظیفه ما حمایت گری، نظارت و تنظیم گری است و هر میزان جریان مردمی حضور قوی تری داشته باشند می‌توان به ادامه و رشد این کار امیدوار بود. خوشنویسی مزیت مطلق ما در جهان اسلام است.

وی افزود: این حوزه در کشور ما با سابقه است و در آن پیشتاز هستیم؛ به ویژه در حوزه خوشنویسی مزیت مطلقی در جهان اسلام داریم که به دلیل وجود آیات و روایتی است که زبان بین‌المللی ما مسلمانان محسوب می‌شود و همه جا قابل ارائه است. اثر «قیامت در قرآن» در ونیز بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نمایش درآمدن برخی از آثار هنری در نمایشگاه‌های بین‌المللی گفت: چند سال پیش در سفری که به شهر ونیز داشتم، آثار آقای بدرالسما در دوسالانه ونیز با عنوان «قیامت در قرآن» با وجود اینکه با نگاهی دینی و قرآنی بود در اروپا بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

وزیر فرهنگ گفت: تاکید کردم امسال هم که دوستان به ونیز می روند بخشی را به نمایش چنین آثار ویژه‌ای از ایران به ویژه کارهای دینی و قرآنی اختصاص دهند.

وی افزود: ما نیز این رویکرد را دنبال می‌کنیم و در بسیاری از دیدارهای دو جانبه با وزرای کشورهای مسلمان هم آثاری را که براساس عرف دیپلماتیک هدیه می دهیم اغلب آثار هنرمندان ایرانی به ویژه خوشنویسان است. اجرای بازار هنری ایران از امسال عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره برگزاری اکسپو تصریح کرد: مصوبه ویژه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی را در این زمینه دریافت کردیم که اواخر اسفند توسط آقای رئیس جمهور ابلاغ شد و گام بسیار مهمی در این زمینه محسوب می شود، انشاالله بازار هنری ایران را از امسال اجرا خواهیم کرد. بنا داریم جریان هنرهای تجسمی رشد یابد. وزیر فرهنگ تاکید کرد: بنا داریم جریان هنر تجسمی به رشد مورد نظر در سال جاری و سال‌های آینده برسد.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.