جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

رئیسی: با وجود تقلای ماشین جنگی رژیم صهیونیستی ابتکار عمل در اختیار مجاهدین جریان مقاومت است

رئیس‌جمهور، گفت: با وجود تقلای ماشین جنگی رژیم صهیونیستی با مدیریت سیاسی، رسانه‌ای و امنیتی آمریکا برای اعاده حیثیت از دست رفته، ابتکار عمل در میدان همچنان در اختیار مجاهدین جریان مقاومت است.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس، در جلسه بعد از ظهر امروز یکشنبه هیأت دولت که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، وزیر امور خارجه گزارشی جامع از آخرین اوضاع غزه و نیز اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای تسریع در توقف جنایات رژیم صهیونیستی ارائه کرد.

حسین امیرعبداللهیان از عملیات طوفان الاقصی به‌عنوان ضربه کاری نظامی، امنیتی و سیاسی فلسطینیان تحت محاصره نوار غزه به رژیم صهیونیستی یاد و خاطرنشان کرد: تأثیرات این ضربه به حدی است که برخی محافل آمریکایی آن را فروپاشی امنیتی و سیاسی این رژیم توصیف کردند.

وزیر امور خارجه افزود: با وجود تقلای ماشین جنگی رژیم صهیونیستی با مدیریت سیاسی، رسانه‌ای و امنیتی آمریکا برای اعاده حیثیت از دست رفته، ابتکار عمل در میدان همچنان در اختیار مجاهدین جریان مقاومت است و تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی برای نفوذ به غزه تاکنون با شکست و تلفات سنگین مواجه شده است و براساس ارزیابی رهبران مقاومت، در صورت استمرار این وضعیت بی‌تردید غزه به باتلاقی برای فرورفتن نظامیان صهیونیست تبدیل خواهد شد.

در ادامه رئیس‌جمهور با بیان اینکه فلسطینیان ساکن غزه در عین مظلومیت با اقتدار در مقابل جنایات سبعانه رژیم صهیونیستی ایستادگی کردند، همت مجاهدان مقاومت در دفع حمله صهیونیست‌ها به غزه را خلق حماسه‌ای بزرگ توصیف کرد که دومین شکست بزرگ را طی چند هفته اخیر بر رژیم صهیونیستی به‌عنوان شکستی حتی سنگین‌تر از شکست اول تحمیل کرد.

رئیسی در ادامه با اشاره به حمایت همه مسلمانان و انسان‌های آزاده از مظلومیت مردم فلسطین، رأی مثبت کشورها را به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی با وجود تهدیدها و تطمیع‌های گسترده نظام سلطه، دستاورد مهمی دانست و تصریح کرد: تلاش برای برگزاری اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی گامی دیگر در راستای تلاش برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی است که تا حصول نتیجه باید ادامه یابد.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش با تبریک انتصاب شایسته آقایان فتاح و دهقان به ریاست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و نیز بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، از تلاش‌ها و ابتکارات ارزشمند مخبر در سال‌های تصدی مسئولیت ستاد اجرای فرمان امام (ره) و توجه ویژه این نهاد در این دوره به توسعه مناطق محروم قدردانی و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با دولت در دوره جدید نیز به نحو احسن جریان داشته باشد.

رئیسی در بخش بعدی سخنانش با اشاره به کاهش نرخ رشد نقدینگی از بالای 40 درصد در شهریور 1400 به حدود 26.5 درصد در شهریور 1402، آن را دستاوردی مهم دانست و اظهار کرد: دولت مردمی تلاش کرده به‌ویژه در سال «مهار تورم و رشد تولید» رشد نقدینگی را به‌عنوان یکی از علل اصلی تورم کنترل کرده و در عین حال از تولید نیز حمایت به‌عمل آورد تا مهار تورم نه با رکود، بلکه با ارتقای تولید محقق شود.

تقدیر مجدد از کسب جایگاه دوم ورزشکاران کشورمان در رقابت‌های پارآسیایی هانگژو چین و تشکر از همه دست‌اندرکاران تیم توان‌یابان کشورمان از دیگر محورهای سخنان رئیس‌جمهور در جلسه امروز بود.

در جلسه امروز همچنین وزرای ورزش و جوانان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارائه گزارش‌‌های جداگانه‌ای از دستاوردها و اقدامات خود پرداختند.

براساس گزارش کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان موفقیت بی‌سابقه و کسب جایگاه دوم تیم توان‌یابان کشورمان در رقابت‌های پارآسیایی هانگژو چین در حالی به‌دست آمد که این تیم کیفی‌ترین کاروان ورزشی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که با اعزام 210 ورزشکار متشکل از 128 ورزشکار مرد و 82 ورزشکار زن، توانست 131 مدال کسب کرده و در جایگاه دوم رقابت‌ها قرار گیرد.

سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه از آمادگی 100 درصدی استان‌ها برای پیوستن به اجرای طرح کالابرگ و مشارکت بیش از 5 میلیون خانوار در این طرح با رضایتمندی 90 درصدی خبر داد و گفت: این طرح با نظارت و پایش مستمر از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان به پیش می‌رود و با توجه به زیرساخت‌های ایجاد شده و اطلاع‌رسانی خوب انجام شده توفیقات خوبی در اجرای آن داشته‌ایم.

وزیر تعاون همچنین با اشاره به برنامه منسجم دولت برای رفع سوءتغذیه کودکان و نیز کمک به رفع سوءتغذیه مادران باردار و منابع پیش‌بینی شده برای آن در بودجه سنواتی، اظهار کرد: روز گذشته برای نخستین‌ بار 123 هزار و 578 کودک از یارانه یک میلیون تومانی که برای رفع سوءتغذیه کودکان در نظر گرفته شده، بهره‌مند شدند و همچنین طرح کمک به رفع سوءتغذیه مادران باردار نیز در دستورکار است تا با همکاری نهادهای حمایتی کمک‌های ویژه‌ای در اختیار آنان قرار گیرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.