رفع تصرف از ۳۶00 مترمربع زمین خواری در تبریز

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تبریز گفت: برای تشدید مقابله با پدیده شوم زمین خواری، ۳۶۴۱مترمربع از اراضی ملی با ارزش ریالی بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال واقع در بخش باسمنج از توابع شهرستان تبریز، بصورت فیزیکی رفع تصرف شد و به بیت المال عودت داده شد.
14001026000304_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس ، سعید پورحیدری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تبریز صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: برای تشدید مقابله با پدیده شوم زمین خواری، ۳۶۴۱مترمربع از اراضی ملی با ارزش ریالی بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال واقع در بخش باسمنج از توابع شهرستان تبریز، با تلاش کارشناسان حقوقی و ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تبریز و با دستور مقام قضایی بصورت فیزیکی رفع تصرف گردید و به بیت المال عودت داده شد.

وی افزود: اراضی ملی و منابع طبیعی جزء انفال عمومی و بیت المال بوده که با توجه به‌ نقش بسیار مهم آن در شهرستان کلانشهر تبریز علاوه بر اهمیت اقتصادی، دارای ارزش زیست محیطی بسیاری در ترسیب کربن، تلطیف و پالایش هوا، کاهش سیل و غیره می باشد، لذا ماموران یگان حفاظت این شهرستان به عنوان حافظان انفال عمومی اجازه به خطر انداختن سلامت جوامع انسانی را به احدی نخواهند داد.

پورحیدری گفت: در صورت مشاهده هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی با متخلفان برخورد جدی و قانونی صورت خواهد گرفت و سودجویان بهای به خطر انداختن سلامت انسانها را ضمن رفع تصرف و اعاده به وضع سابق، با حبس و جزای نقدی و اجرای مجازاتهای سنگین پرداخت خواهند کرد.

وی از مردم فهیم و طبیعت دوست شهرستان تبریز خواست تا در صورت مشاهده هرگونه دخل و تصرف اراضی ملی و تخریب منابع طبیعی بلافاصله گزارشات خود را با شماره رایگان ۱۵۰۴ امداد جنگل و مرتع به یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری اطلاع دهند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.