جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

متوسط عمر جامعه ایرانی به ۷۷ سال رسید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: میانگین عمر جامعه ایرانی بعد از انقلاب از ۵۷ سال یه ۷۷ سال رسیده است.
140110201211285026815304

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از تسنیم، صولت مرتضوی در مراسم افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی کرمانشاه که در بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد اظهار داشت: هرچند مدت زمان کمی از سفر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه می‌گذرد اما تحقق مصوبات سفر در بخش بهداشت و درمان ستودنی است و امید دارم در سایر بخش‌ها نیز با همین سرعت اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه امید دارم شاخص‌هایی که با متوسط کشوری فاصله دارد با همت استاندار و همکاران به متوسط کشوری و حتی بهتر برسد عنوان کرد: استان کرمانشاه موصوف به صفت انقلابی‌گری است و قبل از انقلاب شخصیت‌های برجسته‌ای در استان برق‌دار جریان انقلاب بودند و بعد از انقلاب نیز در دوران دفاع مقدس در بی نشانی نام و نشان گرفتند و سرانه شهدای این استان از میانگین کشوری بالاتر است.

مرتضوی با بیان اینکه امید داریم با همت مسئولان غبار محرومیت از چهره این استان زدوده شود گفت: یکی از شاخص‌های انقلاب اسلامی بهداشت ‌و درمان است. قبل از انقلاب متوسط عمر جامعه ایرانی 57 سال بود ‌و اکنون به بالاتر از 77 سال رسیده است.‌

وی گفت: امروز پزشکان حاذق با تجهیزات بسیار پیشرفته سبب ساز حیات مجدد انسان‌ها به لطف خداوند هستند و جمهوری اسلامی موضوع بهداشت ‌و پیشگیری از بیماری‌های واگیردار همه‌گیری را مدیریت کرد.

مرتضوی افزود: در حوزه درمان خدمات درمانی ما در دورترین نقاط کشور با ارزان‌ترین قیمت و گاهی به رایگان برای بیماران ارائه می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: 45 میلیون نفر در کشور بیمه شده تأمین اجتماعی هستند و مابقی جمعیت کشور و سایر صندوق‌های بیمه‌ای نیز مزید بر این آمارند و در ایران اسلامی هرکسی اراده کند تحت پوشش بیمه قرار گیرد زمینه فراهم است.

وی گفت: انجام جراحی‌های بزرگ در طول 44 سال بعد از انقلاب بیش از 20 سال نرخ متوسط عمر جامعه ایرانی را افزایش داده و به بیان دیگر هر سال نیم سال افزوده شده است.

مرتضوی افزود: سالانه 200 بیمار خارجی برای اعمال جراحی دشوار قلبی، مغزی و کلیوی به ایران مراجعه می‌کنند.

وی گفت: این استان در زمینه خدمات تخصصی مرکز غرب کشور است و این بستر برای بیماران به برکت خون شهدا ‌و خدمات مدیران و هدایت رهبری فراهم شده است.

مرتضوی با اشاره به اینکه تمام این خدمات در بستر امنیت است که به برکت خون شهدا به دست آمده است گفت: شهدای ما در حوادث اخیر مظلومانه جان دادند تا عزت ایران اسلامی و مردم ایران باقی بماند.

وی بیان کرد: در سفر رئیس جمهور 150 طرح توسعه‌ای و تکمیلی در حوزه بهداشت ‌و درمان تصویب شد که بخشی امروز افتتاح شد و امید داریم در چهار سال اول دولت آیت‌الله رئیسی شاهد ایفای تمامی تعهدات باشیم و مردم این استان شاهد خدمات آسانتر باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.