جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
در حضور پرتعداد اصحاب رسانه؛

مراسم معارفه «خوان کارلوس گاریدو» سرمربی جدید پرسپولیس برگزار شد

جلسه معارفه خوان کارلوس گاریدو در حضور پرتعداد اصحاب رسانه برگزار شد و این سرمربی اسپانیایی رسما کارش را در تهران آغاز خواهد کرد.
2111507_937-1024x543

به گزارش پایگاه خبری طالشوند؛ جلسه معارفه خوان کارلوس گاریدو در حضور پرتعداد اصحاب رسانه برگزار شد و این سرمربی اسپانیایی رسما کارش را در تهران آغاز خواهد کرد.

 

رضا درویش پس از مراسم معارفه شال قرمز رنگ پرسپولیس را بر گردن گاریدو انداخت. باید دید این سرمربی خارجی می‌تواند همانند خارجی‌های سال‌های اخیر پرسپولیس در پست مربیگری موفق عمل کند یا خیر. البته موفقیت او تا حد زیادی به کامیابی باشگاه پرسپولیس در نقل و انتقالات هم بستگی دارد.

 

درویش: پروین، دایی و عابدزاده رفتند اما پرسپولیس به راهش ادامه داد

 

رضا درویش در نشست خبری پس از امضای قرارداد خوان کارلوس گاریدو سرمربی اسپانیایی پرسپولیس اظهار داشت: ما چندین گزینه را مورد بررسی قرار دادیم و تلاش‌های زیادی داشتیم تا گزینه‌ای در خور پرسپولیس را انتخاب کنیم که در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا تیم را هدایت کند. ما از جوانب مختلف بررسی کردیم تا بالاخره به گاریدو رسیدیم. چندین بار مذاکرات تصویری با او و مدیربرنامه‌های‌اش داشتیم و ظرف سه چهار روز گذشته موفق شدیم تفاهمی با هم داشته باشیم که این تفاهم منجر به امضای قرارداد شد و امروز در خدمت شما، کار را با سرمربی جدید شروع می‌کنیم. امیدوارم که همکاری همه‌جانبه داشته باشیم و همه ما بتوانیم این سرمربی را در رسیدن به اهداف باشگاه کمک کنیم تا خواسته هواداران که داشتن تیمی پرقدرت، هجومی و قهرمان است، مهیا کنیم.

 

وی درباره آخرین وضعیت نقل‌وانتقالات باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: ما قبل از حضور گاریدو، با چندین بازیکن مذاکره کردیم، از دیروز هم اسامی بازیکنان مدنظر را با سرمربی جدید در میان گذاشتیم و چند نفر را هم خود گاریدو می‌شناخت و خوشبختانه من فکر نمی‌کردم که ایشان تا این حد بازیکنان ما و فوتبال ایران را بشناسد. با هماهنگی گاریدو سعی می‌کنیم در نقاطی که بازیکن از دست دادیم ترمیم کنیم و بازیکنان مستعدی که در حد پرسپولیس باشند را به خدمت بگیریم.

 

درویش در واکنش به این موضوع که از بین مالکان جدید باشگاه، فقط بانک شهر وارد عمل شده است و از سایر بانک‌ها فقط اسم‌شان وجود دارد، خاطرنشان کرد: بانک شهر قبل از اینکه متولی باشگاه ما شود، همیشه به پرسپولیس نظر داشت و از اول فصل گذشته ما هر وقت دچار نقصانی بودیم، چه زمانی که به لحاظ ارزی و ریالی باید تأمین می‌شدیم، یا به شکل وام به ما کمک می‌کرد و از زمانی هم که متولی باشگاه پرسپولیس بانک‌ها شدند، شاید فقط تا امروز بانک شهر در چندین نوبت گره‌گشایی کرده است و در ۳۰ سال اخیر سابقه نداشته که باشگاه پرسپولیس تمامی دیون بازیکنان را از گذشته تا امروز را پرداخت کند. همین‌طور آپشن‌ها و مانده بدهی که از دو فصل پیش باقی مانده بود را پرداخت کردند که جای تقدیر و تشکر دارد. امیدوارم سایر اعضای کنسرسیوم هم به باشگاه بپیوندند تا در ادامه فصل پرقدرت‌تر کار کنیم.

 

وی راجع به حضور نماینده باشگاه قطری در ایران به جهت مذاکره برای جذب عبدالکریم حسن خاطر نشان کرد: چندین باشگاه قطری برای جذب عبدالکریم حسن به ما پیشنهاد دادند و دو باشگاه نماینده‌های‌شان به ایران آمدند، ما هم به آنها گفتیم که این بازیکن کیفیت خوبی دارد و همین‌طور شرایط خوبی در تیم ما و اینکه ارتباط خوبی با هواداران پرسپولیس دارد. به آنها گفتیم فعلاً شرایطی نداریم که با جدایی عبدالکریم حسن موافقت کنیم. قبل از این نشست یکی از باشگاه‌ها به ما نامه زده بود که خواهان جذب این بازیکن هستند، عبدالکریم حسن هم خودش با من تماس داشت که موقعیتی پیش آمده است که به قطر بروم و بتوانم به تیم ملی کشورم اضافه شوم و در کنار خانواده‌ام باشم، البته علاقه‌مندی‌اش به پرسپولیس را هم اعلام کرده است. در این شرایط ما هم خواهش کردیم که چون پرسپولیس به او برای حضور در لیگ برتر و آسیا نیاز داریم، جدایی از تیم را از ذهنش خارج کند تا ببینیم در آینده چه می‌شود.

 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره شایعات مطرح شده مبنی بر بازگشت رامین رضاییان به این تیم نیز گفت: ما سعی می‌کنیم حرفه‌ای رفتار کنیم و با بازیکنی که تحت قرارداد باشگاهی است وارد مذاکره نشویم. با توجه به صحبت‌های مدیران آن باشگاه (سپاهان)، این بازیکن هم ظاهراً یک سال دیگر ‌قرارداد دارد و درست نیست که بازیکنی که قرارداد دارد وارد مذاکره شویم. ما با بازیکنی می‌توانیم مذاکره کنیم که رضایت‌نامه داشته باشد و یا اینکه باشگاهش اعلام کند حاضر به مذاکره برای بازیکنی است.

 

درویش در پاسخ به این پرسش که «اگر به عقب برگردید باز هم حاضر می‌شوید که به قرارداد بیرانوند الحاقیه‌ای اضافه کنید؟»، تصریح کرد: در مفاد آن الحاقیه چیزی ندارد که اگر الان باشم یا سال دیگر بیایم مشکلی پیش بیاید، یک الحاقیه بود که پیشنهاد شد به قرارداد این بازیکن اضافه شود، البته موضوع الحاقیه از زمانی پیش آمد که سازمان لیگ اعلام کرد که مبلغ ۲۰ میلیون تومان قرارداد بیرانوند اضافه است و باید تصحیح شود تا مشکلی پیش نیاید. به هر حال این الحاقیه اضافه شد و من هم گفتم که من اضافه کردم. جالب این است که هیچ‌کس نمی‌پرسد که آیا بندی از این الحاقیه انجام نشده است که باعث بروز مشکل شود. در این الحاقیه آمده است که حداکثر تا ۱۵ روز بعد از مسابقات مبالغی که طلب دارد را دریافت کند و قبل از پایان این مدت این مبالغ به بیرانوند پرداخت شد.

 

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چه دلیلی داشت که باشگاه به بیرانوند فرصت ۱۵ روزه پرداخت مطالباتش را پس از پایان فصل بدهد، تأکید کرد: به هر جهت توجیهی بود که بیرانوند داشت. حتماً مشکلات مالی داشته است! الحاقیه اصلاً محل بروز مشکل نبود و اگر دو روز زودتر هم می‌گفت پولم را بدهید ما مشکلی نداشتیم و باشگاه محل تفاهم بود. ما بازیکنی داشتیم که هنوز لیگ تمام نشده بود و به ما گفت که پولم را بدهید.

 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس راجع به اینکه همه اهالی فوتبال نسبت به شخصیت بیرانوند شناخت دارند و او دنبال فرصتی بود تا قراردادش را فسخ کند، گفت: سؤال من این است که این فرصت ایجاد شد؟ بیرانوند سال گذشته هم غیرقانونی فسخ کرد. مسئولان ذیربط در کمیته‌های تعیین وضعیت و انضباطی باید بگویند که این فسخ درست بوده است یا نه؟ ما براساس مفاد الحاقیه هیچکدام از بندهای الحاقیه را نیمه‌تمام نگذاشتیم و قبل از موعد مقرر تمام دیون‌مان را پرداخت کردیم. متأسفانه اصل موضوع را همه کنار گذاشتند و به حاشیه‌ها توجه می‌کنند. در حال حاضر این سؤال باید مطرح می‌شد که با توجه به حساسیت بیرانوند، چرا بعد از ۱۵ روز و روز شانزدهم پولش را پرداخت کردید. ما قبل از روز پانزدهم مطالبات بیرانوند را پرداخت کردیم که محل اشکال نیست.

 

درویش در پاسخ به این پرسش که «امکان بازگشت بیرانوند به پرسپولیس هست؟»، یادآور شد: او قراردادش را فسخ کرده است و باید ببینیم در کمیته تعیین وضعیت امکان برگشت هست یا نه.

 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که «در کنسرسیوم مالکیتی باشگاه، چرا سایر بانک‌ها جلو نیامدند؟»، گفت: یکی از برجسته‌ترین کار دولت گذشته واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بود، اینکه چرا سهامداران دیگر پای کار نیامدند، در دست من و باشگاه پرسپولیس نیست. متولی امر کسان دیگری هستند، اما ما دغدغه‌مان را مکتوب به متولی بالاتر اعلام کردیم و گفتیم که بارگذاری بخشی از سهام باید سریع‌تر انجام شود. خوشبختانه بانک شهر بیشتر از آن حدی که سهام دارد، بحث متولی‌گری را برعهده گرفته و خیلی از مشکلات را مرتفع کرده است.

 

درویش راجع به بازدید گاریدو از امکانات ورزشگاه شهید کاظمی خاطر نشان کرد: خداراشکر پس از اینکه گاریدو بازدیدی داشت، گفت که فکر نمی‌کرد که چنین امکاناتی وجود داشته باشد. من هم گفتم که یک طرحی داریم که یک زمین چمن دومی در این ورزشگاه اضافه کنیم و این طرح در حال آماده شدن است و اگر سر ما در امور مربوط به نقل‌وانتقالات خلوت شود سعی می‌کنیم این طرح را به اجرا در آوریم.

 

وی در پایان گفت: یکی از مشکلات ما ارقامی است که تیم‌های دیگر به بازیکنان‌مان پیشنهاد می‌کنند. ما سعی کردیم که نشان دهیم دارای یک اصولی در کارمان هستیم. یکی از شاخص‌هایی که در موفقیت تیم ما کمک کرده است این بود که سعی کنیم یک حدی را برای همه در نظر بگیریم و از آن بالاتر نرویم. این موضوع باعث همدلی و همراهی تیم هم شد. متاسفانه یکسری از باشگاه‌های فضاهایی دارند که می‌توانند پرداخت‌هایی چند برابر ما داشته باشند و این باعث تحریک بازیکنان می‌شود که پا روی عشق و علاقه‌شان بگذارند. همیشه پرسپولیس بزرگتر از همه است و این باشگاه جایگاه‌اش برای بزرگ‌شدن است و در این ۵۰ سال گذشته بزرگترین بازیکنان آمدند و یک روزی فکر می‌کردند بازیکنی مثل همایون بهزادی اگر برود باشگاه چه می‌شود، او رفت و پرسپولیس راهش را ادامه داد. بعد از آن گفتند اگر پروین برود پرسپولیس چه می‌شود اما پرسپولیس به راهش ادامه داد. بازیکنان دیگر مانند دایی، عابدزاده و … هم همین‌طور بودند. بعد از عابدزاده گفتند که هیچ دروازه‌بانی نمی‌تواند جانشین او شود اما پرسپولیس راهش را ادامه داد و بازیکنان دیگری آمدند و با پرسپولیس قهرمان شدند. یقینا از این به بعد باز هم بازیکنانی که به پرسپولیس علاقه‌مند هستند می‌آیند و تیم به راهش و قهرمانی ادامه می‌دهد. ما امیدواریم که پرسپولیس گم‌شده‌اش که قهرمانی آسیا است را بتواند به دست بیاورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.