معاون قوه قضائیه: اتباع بیگانه باید در مرزها ساماندهی شوند

معاون قوه قضائیه با بیان اینکه اتباع بیگانه باید در مرزها ساماندهی شوند و صرف طرد اتباع بیگانه مشکلی را حل نخواهد کرد، گفت: مشکل اتباع بیگانه مسئله‌ای کشوری است.
1402081014260562028688064

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل ازخبرگزاری تسنیم ،اصغر جهانگیر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ظهر امروز در جمع مسئولین شهرستان رفسنجان اظهار داشت: امروز به‌نمایندگی از ریاست قوه قضائیه به شهرستان رفسنجان سفر کردیم و از نزدیک در جریان مشکلات قضائی و اداری مجموعه شهرستان قرار گرفتیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با تصریح به اینکه بحث پیشگیری از جرم یکی از موضوعات مهم کشور است، بر ضرورت تعامل همه دستگاه‌ها برای پیشگیری از جرائم تأکید کرد.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها باید اهتمام لازم را برای اجرای امنیت پایدار در کشور فراهم کنند که بخشی از آن به مردم برمی‌گردد که باید آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی انجام شود تا مردم در این حوزه کمک کنند.

وی با بیان اینکه بخش دیگر این موضوع به سایر دستگاه‌ها مربوط می‌شود، گفت: هم در مجلس نیاز به تدوین قوانین متناسب برای پیشگیری از تخلفات است و هم دولت باید در حوزه نظارتی براساس فرمایشات ریاست‌جمهوری در راستای مأموریت بخش‌های مختلف، این وظیفه را عملیاتی کند.

جهانگیر اضافه کرد: در نهایت قوه قضائیه در جاهایی که نیاز است باید ورود کند و سه قوه باید بیش از پیش همکاری کنند تا بتوانیم در حوزه پیشگیری از آسیب‌ها و جرائم همانند سایر حوزه‌ها موفق باشیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه بر مهار تورم تأکید کرد و گفت: بخش عمده مسائلی که برای مهار تورم مطرح می‌شود، در بخش قوه اجرایی است و قوه قضائیه به‌عنوان تسهیل‌کننده و رفع‌کننده موانع در این خصوص می‌تواند به یاری بخش‌های تولیدی بیاید و کمک کند تا چرخ تولید بچرخد.

وی بیان کرد: امنیت پایدار در وجود سرمایه‌های ارزشمند و مادی است، باید در این بخش سرمایه‌ها حفظ شود و هم‌چنین باید در خصوص رفع موانع سرمایه‌گذاری و اصلاح قوانین در این حوزه اقدام شود.

جهانگیر در خصوص سرقت‌های خرد تصریح کرد: در 5 سال گذشته بحث سرقت‌های خرد به‌عنوان نخستین جرم کشور از نظر آمار پرونده‌ها شناخته می‌شود که دلایل متعددی دارد، بخشی از آن به متولیان برمی‌گردد و بخشی دیگر بیانگر نیاز به فرهنگ‌سازی و آموزش بیشتر به مردم است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از سرقت‌های خرد به‌علت پایین بودن آگاهی مردم رخ می‌دهد، گفت: بسیاری از سرقت‌های خرد توسط معتادان صورت می‌گیرد که جمع‌آوری معتادان در دستور کار است اما برای ماندگاری درازمدت هم توسعه کمپ و هم اصلاح قوانین لازم است و بحث سرقت علاوه بر ناامنی مالی، ناامنی روانی هم ایجاد می‌کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه مشکل اتباع بیگانه را مسئله‌ای کشوری عنوان کرد و گفت: اتباع بیگانه باید در مرزها ساماندهی شوند و کنترل و اجرای قوانین برای آنها صورت گیرد، صرف طرد اتباع بیگانه مشکلی را حل نخواهد کرد.

جهانگیر اضافه کرد: در ارتباط با اتباع بیگانه در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه کارهای دوجانبه‌ای را با کمک وزارت کشور آغاز کردیم؛ با سازمان ملی مهاجرت جلساتی برگزار شده است تا تمهیداتی فراهم شود که هم از فرصت‌های حضور اتباع در کشور استفاده کنیم و هم با تهدیدات این قشر مقابله منطقی و در چارچوب قانون و مقررات صورت گیرد.

وی پیرامون قطعی برق چاه‌های آب در شهرستان رفسنجان نیز گفت: پیشنهادات مسئولین شهرستان در مورد مشکلات فوق باید از طریق نهادهای مربوطه پیگیری شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در خصوص فعالیت تعاونی‌های گمنام نیز پیشنهاد داد که باید دادستان و معاونت پیگیری نمایند در این خصوص گزارش تهیه شود تا با پیگیری حق و حقوق تضییع‌شده مردم برگردانده شود.

جهانگیر راجع به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بر مشارکت پرشور مردم در انتخابات تأکید کرد و گفت: در مرکز ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی تشکیل شده است و تخلفات و جرایم در مجموعه‌ها رصد می‌شود و تذکرات لازم داده می‌شود و همچنین به جرایم و تخلفات در حین انتخابات و پس از انتخابات نیز رسیدگی خواهد شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه؛ پیرامون مشکل واحدهای تولیدی تعطیل‌شده نیز گفت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی که به‌خاطر مسائل حقوقی و اداری و کمبود سرمایه تعطیل شده‌اند باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش تسنیم اصغر جهانگیر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در ادامه سفر خود از زندان رفسنجان و مهمانشهر این شهرستان نیز بازدید کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.