جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

گوترش: باید فورا در غزه آتش‌بس شود

دبیر کل سازمان ملل در چهل و پنجمین روز تجاوز همه جانبه رژیم صهیونیستی به غزه، همانند تمام دفعات پیش، خواستار آتش‌بس فوری در باریکه غزه شد.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس، «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل روز دوشنبه بار دیگر بر آتش‌بس فوری در غزه تاکید کرد.

گوترش در ادامه سخنانش گفت: «باید فورا در غزه آتش‌بس حاصل شده و کمک‌ها به این باریکه برسد و اُسرا آزاد شده و از غیرنظامیان حمایت شود».

دبیر کل سازمان ملل اضافه کرد: «راه حل دو دولتی باید بلافاصله پس از جنگ مورد بحث قرار گرفته و تشکیلات خودگردان فلسطین باید نقش خود را در غزه ایفا کند».

این در حالی است که اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه خبر داد که رژیم صهیونیستی بیمارستان اندونزیایی را نیز مانند بیمارستان الشفا، به پادگان نظامی بدل کرده است.

نیروهای رژیم صهیونیستی ظهر امروز بیمارستان اندونزیایی را هدف حمله قرار داده‌اند. به دنبال حمله تانک‌های اسرائیلی به بیمارستان اندونزی، ۱۲ مجروح و همراه در این حمله کشته‌ شده‌اند.

وزارت بهداشت نوار غزه نیز در بیانیه‌ای شهادت ۱۲ فلسطینی در پی این حمله را تایید کرد و گفت که ده‌ها فلسطینی نیز به دنبال این حمله مجروح شده‌اند.

«محمد الرام» مدیر بخش جراحی بیمارستان اندونزیایی هم گفت: ارتش اسرائیل بدون هشدار قبلی طبقه دوم این بیمارستان را هدف قرار داده و هر از گاهی به سمت پنجره‌ها و درهای ورودی بیمارستان اندونزی به صورت کورکورانه تیراندازی می‌کند.

ارتش اسرائیل چند روز پیش نیز به ادعای وجود تونل و تسلیحات به‌صورت غیرقانونی وارد بیمارستان الشفا شده بود؛ اما دلایل قانع‌کننده‌ای برای اثبات ادعای خود ارائه نکرد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.