جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

آغاز ثبت نام اصحاب رسانه و منتقدان جشنواره 42 فیلم فجر از 27 آذر

ثبت‌نام اصحاب رسانه و منتقدان برای حضور در چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از دوشنبه ۲۷ آذرماه ۱۴۰۲ آغاز می‌شود و تا پنجشنبه ۳۰ آذرماه ادامه خواهد داشت.
1402091811484266628944054 (1)

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از تسنیم ، روابط عمومی چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، با هدف تکریم اصحاب رسانه و ممانعت از تضییع حقوق ایشان، مقررات صدور کارت جشنواره را به‌شرح ذیل اعلام می‌دارد؛

1 ـ برای خبرنگاران، معرفی‌نامه با امضای مدیر مسئول رسانه نیاز است.
معرفی‌نامه از رسانه‌هایی پذیرش می‌شود که واجد شرایط زیر باشند:
الف ـ موجود در فهرست رسانه‌های دارای مجوز و در حال انتشار (قابل مشاهده در وبگاه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)
ب ـ برخوردار از گستره توزیع کشوری ـ ارتباط مستمر رسانه با رویدادهای سینمای ایران به‌نحوی که از اسفندماه 1401 تا آذرماه 1402، هرماه حداقل سه گزارش، خبر یا تحلیل اختصاصی مرتبط با سینمای ایران منتشر شده باشد.

2 ـ ضروری است هر رسانه لیست نمایندگان خود را به‌ترتیب اولویت با درج عنوان (خبرنگار، عکاس، تصویربردار، عوامل فنی) در یک نامه واحد معرفی کند و افراد قیدشده در نامه جداگانه ثبت‌نام و معرفی‌نامه را بارگذاری کنند.

3 ـ بدیهی است که به معرفی‌شدگان هر رسانه، بر اساس سهمیه در نظر گرفته‌شده و سابقه حرفه‌ای به‌ترتیب اولویت مندرج در نامه، کارت سینمای رسانه تعلق می‌گیرد و اصلاح بعدی اولویت‌ها پذیرفته نخواهد شد.

4 ـ برای خبرنگاران رسانه‌های خارجی مقیم در تهران بارگذاری کارت خبرنگاری الزامی است.

5 ـ برای عکاسان متقاضی، معرفی‌نامه از خبرگزاری معتبر ضروری است.

6 ـ برای منتقدان بارگذاری سه نمونه یادداشت، تحلیل یا نقد مرتبط با فیلم‌های بخش‌های مختلف جشنواره چهل‌ویکم فیلم فجر که تا قبل از آذر ماه 1402 به نام متقاضی در یکی از رسانه‌های رسمی منتشر شده باشد، ضروری‌است.

7 ـ منتقدان فعال در رسانه‌های دیداری و شنیداری می‌توانند لینک اینترنتی سه برنامه خود را ارسال کنند.

8 ـ برای خبرنگاران سینمایی و منتقدان پیشکسوت، سهمیه محدود و جداگانه‌ای توسط روابط عمومی جشنواره منظور می‌شود؛ اما لازم است در ثبت‌نام شرکت کنند.

9 ـ میزان حضور در سالن رسانه‌ دوره‌های قبلی جشنواره فیلم فجر و کیفیت فعالیت آنها، یکی از ملاک‌های ارزیابی درخواست‌ها خواهد بود.

افراد حائز شرایط می‌توانند از صبح روز دوشنبه 27 آذرماه تا پایان وقت پنجشنبه 30 آذرماه با مراجعه به سامانه جشنواره به‌آدرس (fajrfilmfestival.com) ثبت‌نام و مدارک لازم را بارگذاری کنند.

این زمان برای تمام متقاضیان حضور در سینمای رسانه‌ جشنواره بین‌المللی فیلم فجر غیرقابل تمدید است و به تقاضاهایی که بعد از تاریخ مقرر یا خارج از سامانه جشنواره ارسال ‌شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

فراخوان ثبت‌نام برنامه‌های رسانه‌های دیداری و شنیداری (رادیویی، تلویزیونی، اینترنتی) متعاقباً منتشر خواهد شد.

چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر 12 تا 22 بهمن ماه سال جاری به‌دبیری مجتبی امینی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.