آقای علی آبادی؛ اتاق ایران ۴ ماه بلاتکلیف است، مصوبه ابطال انتخابات را زودتر ابلاغ کنید

درحالی شورای عالی نظارت بر اتاق هفته گذشته انتخابات ریاست اتاق بازرگانی ایران را ابطال کرد که ضروری است برای پایان بلاتکلیفی ۴ ماهه اتاق، علی آبادی رئیس شورای عالی نظارت سریع تر مصوبه ابطال انتخابات را ابلاغ و برگزاری دور جدید انتخابات را ازسر گیرد.
1402050917042587528081764

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم، جلسه اخیر شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی ایران در خصوص تخلفات انتخابات ریاست اتاق بازرگانی ایران هفته گذشته با حضور همه ی اعضا از جمله وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر اقتصاد، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان ملی استاندارد و با حضور اعضای بخش خصوصی برگزار شد.

طبق اعلام خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت و عضو شورا، اکثریت اعضا به ابطال انتخاب حسین سلاح ورزی به عنوان رئیس اتاق بازرگانی رای دادند و امضای اکثریت اعضا هم اخذ شد، بر همین اساس بایستی مصوبه مذکور از سوی وزیر صمت به عنوان رئیس شورا به سایر ارکان اتاق بازرگانی ایرانی ابلاغ شود.

البته علی آبادی وزیر صمت دیروز وعده داده که به زودی درباره مصوبه برکناری سلاح ورزی و جلسه شورایعالی نظارت صحبت خواهد کرد.

این در حالی است که در چهار ماه گذشته با توجه به تخلفات روی داده در انتخابات اتاق بازرگانی ایران، بخش خصوصی نماینده ای در شوراهای بالادستی کشور نداشته است. از طرفی بلاتکلیفی وضعیت اتاق بازرگانی سبب شده تا بخش خصوص آسیب های قابل توجهی در این مدت ببیند.

بر این اساس ضروری است وزیر صمت مصوبه ابطال انتخابات ریاست اتاق بازرگانی ایران را هر چه سریعتر به دیگر ارکان این اتاق ابلاغ کرده و زمینه برگزاری مجدد انتخاب ریاست اتاق بازرگانی ایران را فراهم کند.

انتظار بخش خصوصی و دولت از وزیر صمت به عنوان رئیس شورای عالی نظارت این است که هر چه سریع تر با ابلاغ مصوبه ابطال انتخابات زمینه برگزاری انتخابات مجدد را فراهم کرده تا وضعیت بخش خصوصی بعد از چهار ماه بلاتکلیفی سر و سامان گیرد.

گفتنی است، احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت روز گذشته، در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به تخلفات اتاق بازرگانی گفت: برخی شبهاتی درخصوص صورت‌جلسه تهیه‌شده در پایان نشست اخیر شورای‌عالی نظارت بر اتاق بازرگانی ایران مطرح کرده‌اند، این درحالی است که امضای مربوط به حاضرین به‌صورت قانونی از اعضا اخذ شده است و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.