جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

اتفاق عجیب برای ملی‌پوش ژیمناستیک؛ احتمال محرومیت به دلیل پُر نکردن فرم دوپینگ!

ملی‌پوش ژیمناستیک با بیان اینکه نتیجه همه تست‌های دوپینگش منفی بوده، گفت که در خطر محرومیت یک تا دو ساله و از دست دادن المپیک ۲۰۲۴ پاریس قرار گرفته است.
1402070206493321128406994

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاري تسنیم، مهدی احمدکهنی ملی‌پوش ژیمناستیک ایران، درباره ماجرای مربوط به تست‌های دوپینگش و اینکه گفته می‌شود در خطر محرومیت قرار دارد، اظهار داشت: هر وقت می‌خواستند از من تست بگیرند، تماس می‌گرفتند و من نیز همیشه در دسترس بودم. همه تست‌ها را داده‌ام و جواب همه آنها منفی بوده است.

وی افزود: یک سال اطلاعاتی که باید در سایت وادا پُر می‌کردم شامل اینکه کجا هستم و در یک سال آینده کجا مسابقه دارم را پُر نکردم و نمی‌دانستم که پر نکردن آن شامل محرومیت می‌شود. با خودم می‌گفتم که با من تماس گرفته می‌شود و نمی‌دانستم که بابت پُر نکردن آن، محرومیت شامل حالم می‌شود.

احمدکهنی ادامه داد: نسخه رونوشت ایمیل‌ها برای اینچه درگاهی می‌رفته، چون ایمیل فدراسیون دست اوست. چک کردن ایمیل برای من یک کار روتین نبود، یعنی واقعاً ایمیل‌هایم را چک نمی‌کردم و متوجه این تذکرها نبودم. اینچه درگاهی هم به من اطلاع نداد، تا آخرین اخطار که یک‌دفعه گفته بودند یک سال فرم را پر نکرده‌ام و این اتفاق باعث محرومیت می‌شود. هنوز حکمی برایم صادر نشده است. جواب ایمیل‌شان را داده‌ام و منتظر تصمیم نهایی وادا هستم.

ملی‌پوش ژیمناستیک در پاسخ به این سؤال که «این ایمیل‌ها از طرف کجا می‌آمده؟» عنوان کرد: از طرف ITA یعنی International Testing Agency می‌آمد که یک شرکت خصوصی است و تعداد زیادی از فدراسیون‌های جهانی همکاری می‌کند.

احمدکهنی در واکنش به این موضوع که «آیا نمی‌دانستی که باید این فرم را پر کنی و کسی به شما این مسئله نگفته بود؟» گفت: سعیدرضا کیخا در برای اولین بار که در این سایت ثبت‌نام کردم، این فرم را برای من پر کرد. بعد از آن دیگر کیخا را ندیدم و او از تیم ملی خداحافظی کرده بود. برای انجام تست هم با خودم تماس گرفته می‌شد و می‌گفتم که تهران یا کرمان هستم و می‌آمدند و تست می‌گرفتند. گمان می‌کردم این مسئله به منزله همان پر کردن فرم است و فکر نمی‌کردم پر نکردن آن برایم شامل محرومیت می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا نادوی ایران در این باره به او کمک کرده است یا خیر؟» تصریح کرد: آخرین اخطار را که دریافت کردم، به فدراسیون پزشکی رفتم و آقایان شارکی و اردیبهشت راهنمایی کردند که چگونه به آن جواب بدهم. در واقع کار دیگری از آنها برنمی‌آمد و نهایت کمکی که از دست‌شان برمی‌آمد، برایم انجام دادند.

احمدکهنی با بیان اینکه منتظر پاسخ ITA است، گفت: متاسفانه در جریان این اوضاع آنهایی که خودشان را ژیمناستیکی می‌دانند، چندین نقل قول کرده بودند که دوپینگ من درآمده و من از این رفتار خیلی ناراحت شدم.

ملی‌پوش ژیمناستیک درباره میزان محرومیتش در صورت صدور رأی نهایی به تسنیم گفت: یک تا دو سال است و المپیک را از دست می‌دهم. امیدوارم اینگونه نباشد، اما به هر حال مصاحبه‌هایی هم که در این باره می‌کنند، درست نیست. من 9 بار تست دوپینگ دادم که همگی منفی بودند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از نادو و فدراسیون، کسی پیگیری برای پر کردن این فرم‌ها را نمی‌کرد؟ اظهار داشت: از سوی نادو خیر، فدراسیون که کمیته پزشکی ندارد و تازه این موضوع را متوجه شدم که کمیته پزشکی ندارد. زمان حضور اینچه درگاهی او اسم خودش را به عنوان کمیته پزشکی هم رد کرده بود. در این دو سال اخیر که این شرایط وجود داشت، فدراسیون کمیته پزشکی نداشته و هیچ آموزشی ندادند. در واقع هیچ‌کس نبود که بگوید اگر فرم را پر نکنم، محروم می‌شوم.

احمدکهنی خاطرنشان کرد: اگر هم محروم شوم، دوپینگ نکردم. ضمن اینکه نمی‌دانم چه زمانی قرار است جواب بدهند، ولی هر روز ایمیلم را چک می‌کنم. آنها از اینکه فرم را در این یک سال پر نکردم، به من شک کرده‌اند و حالا مرتب از من تست می‌گیرند. متأسفانه کاری هم از دست نادو برنمی‌آمد. مدارک و تست‌های منفی را ضمیمه کردم.

وی در پایان درباره مسیر کسب سهمیه المپیک گفت: اول اسفند ماه باید در مسابقات آلمان، جمهوری آذربایجان، قطر و مصر برای کسب سهمیه شرکت کنم. هنوز اردویی نداشته‌ایم و تکلیف فدراسیون مشخص نیست و بلاتکلیفی است. باید در مجموع این چهار رویداد اول یا دوم شوم تا بتوانم کسب سهمیه کنم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.