جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

افزایش ۱۰ درصدی بازدید از اماکن تاریخی گیلان

مدیرکل میراث‌ فرهنگی و گردشگری گیلان با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی بازید از اماکن تاریخی گیلان در ایام نوروز گفت: گیلان به جهت موقعیت جغرافیایی، اقلیمی و وجود اماکن گردشگری و طبیعت بکر و کم نظیر یکی از مقاصد اصلی گردشگران در نوروز تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل ار فارس، ولی جهانی مدیرکل کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی بازید از اماکن تاریخی گیلان در ایام نوروز اظهار کرد: گیلان به جهت موقعیت جغرافیایی، اقلیمی و وجود اماکن گردشگری و طبیعت بکر و کم نظیر یکی از مقاصد اصلی گردشگران در نوروز تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون قلعه رودخان رتبه اول میزان بازدید کنندگان را به خود اختصاص داده است، گفت: ماسوله در رتبه دوم بازدید و موزه میراث روستایی در جایگاه سوم بیشترین بازدیدها قرار دارد.
مدیرکل میراث‌ فرهنگی و گردشگری گیلان با اشاره استقبال مسافرین از تنها اکو موزه کشور در رشت افزود: با توجه به اینکه شرایط موزه میراث روستایی شرایط خاصی است و ساعت و زمان حضور بازدید کنندگان به دلیل اینکه مساحت موزه ۲۶۳ هکتار است تا ساعت ۱۷ عصر بوده استقبال خوبی را از سوی مردم عزیز کشورمان در بازدید از این موزه داشتیم.
به گفته جهانی از ابتدای طرح نوروزی تاکنون قریب به ۷۰۰ هزار نفر از اماکن فرهنگی و تاریخی استان به ویژه موزه‌ها بازدید کردند.
پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.