جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

امیرعبداللهیان: رژیم صهیونیستی با زمان بازی می‌کند

امیرعبداللهیان در دیدار با رئیس صلیب سرخ جهانی گفت: حماس حسن‌نیت خود را درباره موضوع اسرای غیرنظامی نشان داده و آماده تبادل اسرای غیرنظامی است، اما رژیم صهیونیستی با زمان بازی می کند و وزیر خارجه این رژیم با آوردن خانواده‌های برخی اسرای اسرائیلی در حال مظلوم نمایی است.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه امروز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه در ادامه دیدارهای خود در ژنو در خصوص بحران جاری غزه، با خانم «با خانم «میریانا اسپولیاریک ایگر» رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ دیدار و گفت‌وگو کرد.

 وزیر امور خارجه با تشکر از مواضع و تلاش‌های رئیس و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در خصوص تراژدی انسانی در غزه، شرایط در غزه را سخت و پیچیده توصیف کرد. وی با تبیین تلاش‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در خصوص موضوعات انسانی غزه و تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران مخالف گسترش دامنه بحران در سطح منطقه است، نقش کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در خصوص موضوعات انسانی غزه را بسیار مهم توصیف کرد.

امیرعبداللهیان گفت: رژیم صهیونیستی اجازه پیشرفت در موضوعات انسانی را نداده و رویکردهای مثبت حماس در خصوص اسرا را بی نتیجه گذاشته است.

وی گفت: حماس حسن‌نیت خود را در خصوص موضوع اسرای غیرنظامی نشان داده و آماده تبادل اسرای غیرنظامی است، اما رژیم اسرائیل با زمان بازی می کند و وزیر خارجه این رژیم با آوردن خانواده‌های برخی اسرای اسرائیلی به ژنو، در حال مظلوم‌نمایی است.

وزیر امور خارجه گفت: دولت آمریکا نیز شدت جنگ علیه غزه را با حضور و حمایت تمام عیار خود از رژیم صهیونیستی افزایش داده است.

 امیرعبداللهیان همچنین به تبیین دیدگاههای ایران در خصوص راههای پایان دادن به بحران جاری در فلسطین و نوار غزه پرداخت و با اشاره به اینکه تاریخ منازعه فلسطین به ۷ اکتبر برنمی گردد، گفت: حماس و گروه‌های مقاومت حرکت‌های آزادیبخش در مقابل اشغالگری هستند و رژیم صهیونیستی در واکنش به اقدام‌ مشروع مقاومت ضداشغالگری، با کشتار بیش از ۱۴ هزار نفر ار شهروندان مظلوم فلسطین در غزه، اصل حقوقی تناسب و تفکیک را بطور فاحش نقض کرده است.

 امیرعبداللهیان صلیب سرخ بین‌المللی را در منازعات، بخشی از راه حل دانست و افزود صلیب سرخ بین‌المللی با ظرفیت های خود می‌تواند در زمینه اسرا، کمک رسانی به غزه و نیز سایر موضوعات انساندوستانه در غزه نقش موثری ایفا کنید.
وزیر امور خارجه همچنین از همکاری‌های خوب کمیته بین المللی صلیب سرخ با جمهوری اسلامی ایران تشکر و قدردانی کرد.

خانم «میریانا اسپولیاریک ایگر» رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز گفت: این دیدار در زمان خوبی صورت می گیرد، چون طرفین نگران اوضاع غزه هستند.
وی با اشاره به رسالت و مأموریت کمیته بین المللی صلیب سرخ، از اعتماد ایران به کمیته و کمک به انجام ماموریت‌های آن تشکر کرد.

وی با اشاره به حضور کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در فلسطین، ماموریت صلیب سرخ در غزه در شرایط کنونی را حساس و سخت دانست و افزود صلیب سرخ تلاش می‌کند در عین‌ حفظ بی‌طرفی، به ماموریت‌های خود در حوزه انسانی عمل کند.

وی با پیچیده خواندن اوضاع غزه، خواستار کمک ایران و سایر کشورها به موفقیت انجام وظایف انسان‌دوستانه صلیب سرخ شد و افزود: ما با درک حساسیت اوضاع، حداکثر تلاش خود را برای کاهش آلام انسانها به کار خواهیم بست.

امیرعبداللهیان در ابتدای تحولات اخیر در غزه با  رئیس صلیب سرخ تلفنی گفت‌وگو کرده بود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.