جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

انگلستان سردار قاآنی را تحریم کرد

دولت انگلیس به بهانه جلوگیری از تضعیف صلح و امنیت در خاور میانه ۸ فرد و نهاد ایرانی و فلسطینی از جمله سردار قاآنی فرمانده سپاه قدس را تحریم کرد.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم، انگلستان به بهانه جلوگیری از بهم خوردن صلح و امنیت در خاورمیانه، 8 فرد و نهاد ایرانی و فلسطینی را تحریم کرد. انگلستان در دور جدید تحریم‌های خود مدعی شده است که این افراد زمینه‌ساز روابط جمهوری اسلامی ایران با حماس و جنبش جهاد اسلامی فلسطین هستند.

این افراد شامل: اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس، محمد سعید ایزدی از اعضای سپاه، علی شیرازی از اعضای سپاه، مجید زارعی از اعضای سپاه، مصطفی مجید خانی از اعضای سپاه، خالد قدومی، نماینده حماس در ایران، ناصر ابوشریف، نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران و شاخه فلسطین نیروی قدس سپاه پاسداران هستند.

انگلستان در بیانیه اعلامی خود تاکید کرده است که این تحریم‌ها با هماهنگی ایالات متحده آمریکا صورت گرفته است.

دیوید کامرون، وزیر امور خارجه انگلیس در این بیانیه ضمن ارائه اتهامات بی‌اساس، ایران را تهدیدی علیه بریتانیا و شرکای این کشور خواند. به گفته کامرون محدودیت‌های وضع شده برای این افراد شامل مسدود شدن دارایی‌ها و ممنوعیت سفر به بریتانیا است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دولت انگلستان تاکنون بیش از 350 فرد و نهاد ایرانی را به بهانه‌های مختلف مورد تحریم قرار داده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.