جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

ایران نسبت به توطئه صهیونیست‌ها از خاک آذربایجان هشدار داد

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه نمی‌توانیم نسبت به توطئه رژیم صهیونیستی علیه خود از خاک جمهوری آذربایجان بی تفاوت بمانیم، خواستار توضیح مقامات آذربایجان درباره توافق با صهیونیست‌ها شد.
rahbordemoaser-177943

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از فارس، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) ۱۱ فروردین ماه اظهارات «الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مبنی بر توافق با «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان درباره «تشکیل یک جبهه متحد علیه ایران» را سند دیگری از نیات شوم رژیم صهیونیستی برای تبدیل خاک جمهوری آذربایجان به عرصه تهدید علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران خواند و آن را قویا محکوم کرد.

«الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان، علیه جمهوری اسلامی ایران موضع گیری کرد.

کنعانی اظهارات وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره تشکیل جبهه متحد ضدایرانی و نیز اظهارات بایراموف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان درخصوص محتوای گفت‌وگوها و «مرحله جدید شراکت استراتژیک» بین جمهوری آذربایجان و رژیم صهیونیستی را تأیید ضمنی جهت‌گیری ضدایرانی همکاری‌های آنها خواند و خواستار توضیح مقامات آذربایجانی در این رابطه شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر پیوند ناگسستنی تاریخی و دینی بین مردم ایران و جمهوری آذربایجان افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره کوشیده تا تلاش بدخواهان برای ایجاد فاصله بین دو کشور همسایه را ناکام بگذارد و از دولت آذربایجان نیز انتظار می‌رود از دامی که دشمنان روابط دو کشور پهن کرده‌اند، دوری کند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند نسبت به توطئه رژیم صهیونیستی علیه خود از خاک جمهوری آذربایجان بی تفاوت بماند.

الی کوهن در این نشست خبری عنوان کرد: «(جمهوری) آذربایجان و اسرائیل درباره خطر ایران با هم اشتراک نظر دارند. ایران منطقه ما را تهدید و با حمایت و تامین مالی تروریسم در خاورمیانه بی‌ثباتی ایجاد می‌کند. ما باید با هم علیه ایران عمل کنیم. نباید اجازه دهیم ایران پتانسیل هسته‌ای خود را گسترش دهد».

جیحون بایراموف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به منظور افتتاح سفارت این کشور در فلسطین اشغالی به تل‌آویو سفر کرد.

گفتنی است، پیش از این روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی از جزییات همکاری نظامی رژیم صهیونیستی و جمهوری آذربایجان خبر داد و اعلام کرد که آذربایجان به این رژیم اجازه استفاده از فرودگاه‌های جمهوری آذربایجان در صورت حمله احتمالی این رژیم به تاسیسات هسته‌ای ایران را داده است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ۱۷ اسفند ماه در سفر به ترکیه و در نشست خبری مشترک با همتای ترکیه‌ای حضور صهیونیست‌ها در قفقاز را تهدید جدی علیه صلح و ثبات منطقه خواند و گفت: به همه طرف‌ها هشدار می‌دهیم که نسبت به رفتار این رژیم جعلی هوشمندانه عمل کرده و در قفقاز و سایر مناطق پای این رژیم را باز نکنند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.