جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

برگزاری 2 آزمون استخدامی جذب معلم در اردیبهشت

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به استخدام ۱۰۵ هزار معلم جدید گفت: دو آزمون استخدامی برای جذب معلم در اردیبهشت برگزار می‌شود.
1401011518525136225084254

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم، رضا مراد صحرایی درباره جذب معلم و نخستین کنکور تربیت معلم اظهار کرد: سال 1402 تاریخی‌ترین سال استخدام معلم بود و 70 هزار معلم جدید جذب شده‌اند که 50 هزار نفر از طریق آزمون استخدامی و 20 هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی بودند، گزینش صحیح و خردمندانه مبتنی بر کشف افرادی که استعداد و علاقه به معلمی را همزمان دارند انجام شد چون معلمی شغل نیست و باید عاشقانه کار شود.

استخدام 105 هزار معلم جدید

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امسال بیش از 105 هزار ردیف استخدامی دریافت کردیم که 72 هزار نفر از طریق آزمون استخدامی، 30 هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و 2 هزار نفر از طریق دانشگاه رجایی جذب خواهند شد و تعدادی هم معلم برای مدارس عشایری و استثنایی استخدام می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه کنکور اختصاصی تعلیم و تربیت یک اتفاق بزرگ است و بیش از 600 هزار نفر برای 30 هزار ظرفیت دانشگاه فرهنگیان متقاضی شدند، عنوان کرد: این افراد در کنکور اردیبهشت ماه به سوالات استعداد معلمی هم پاسخ دادند که نتایج اواخر اردیبهشت اعلام می‌شود و فرصت خوبی را برای بررسی افراد داریم که کانون‌های ارزیابی آنها را شناسایی می‌کنند و نمرات در سامانه ثبت و در تهران به طور کامل تحلیل می‌شود تا بدانیم که آیا فرد استعداد معلمی دارد یا خیر.

2 آزمون استخدامی در اردیبهشت

صحرایی افزود: آزمون نخست که برای جذب آموزگار بود 18 اسفند برگزار شد، آزمون دوم برای جذب مشاور، مربی تربیت بدنی و مربی پرورشی 14 اردیبهشت و آزمون سوم برای جذب دبیر و هنرآموز هنرستان‌ها 28 اردیبهشت 1403 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.