جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تأمین آب آشامیدنی ۱۴۰۰ روستای کشور توسط بسیج سازندگی

رئیس سازمان بسیج سازندگی از تأمین آب آشامیدنی هزار و ۴۰۰ روستا توسط این سازمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس ، سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی صبح امروز در نشست خبری به‌مناسبت هفته بسیج که در سالن جلسات فرماندهی سپاه کربلا برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های سازمان بسیج سازندگی، اظهار کرد: این سازمان با هدف مسأله‌محوری، برای تأمین آب آشامیدنی 7 هزار و 138 روستا قراردادی را منعقد کرد اما این آمار به 9 هزار و 600 روستا افزایش یافت که تا 3 سال آینده کار تأمین آب آشامیدنی برای این تعداد از روستا باید به پایان برسد.

وی با بیان اینکه تامین آب آشامیدنی به کندی انجام می‌شود و کار سختی است، افزود: تاکنون کار تامین آب آشامیدنی ۳ هزار روستا در کشور به پایان رسید که کار تامین آب آشامیدنی هزار و ۴۰۰ روستا بر عهده بسیج سازندگی بوده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور ادامه داد: در بحث پروژه‌های جاده و راه در صورت ابلاغ قیر برای ۴۰۰ نقطه در کشور که تصویب نیز شده است، اقدامات لازم انجام خواهد شد.

وی از دریافت تسهیلات تبصره ۱۶ به میزان ۶ همت خبر داد و اعلام کرد: از این محل نزدیک به ۸۰ هزار شغل ایجاد شده است.

سردار زهرایی با بیان اینکه سامانه اطلس جهادی باهدف ثبت و ضبط عملکرد گروه‌های جهادی فعال است، عنوان کرد: ۹ ماه الی یک سال پس از ثبت اطلاعات مجوز فعالیت گروه‌های جهادی صادر می‌شود؛ تاکنون در سامانه، ۱۰۲ هزار گروه ثبت شده در اطلس جهادی وجود دارد که ۵۱ هزار گروه مجوز دارند یعنی نیمی از آن‌ها در حال گذر از آن مدت مشخص هستند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی در هفته بسیج، اعلام کرد: ۲۲ هزار گروه جهادی با حضور ۲۲۰ هزار جهادگر در هزار نقطه در حال برگزاری این رزمایش هستند که این همایش در ۴۰۰ هزار نقطه در هفته بسیج برگزار خواهد شد.

*افتتاح ۵۰۰ پروژه در هفته بسیج با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان

در ادامه این نشست، محمدمهدی اقبالپور رئیس بسیج سازندگی مازندران گفت: در حوزه محرومیت‌زدایی در قالب چهار قرارگاه کار می‌کنیم؛ در قرارگاه سازندگی در یک سال و نیم گذشته هزار و ۵۰۰ پروژه با صرف هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به سرانجام رسید.

وی با اشاره به آسفالت شدن بیش از ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی، عنوان کرد: همچنین هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در سال گذشته برای محرومین ساخته شد؛ امسال هم هزار و ۳۰۰ واحد را با مشارکت دستگاه‌های اجرایی در دستور کار ساخت داریم.

اقبالپور خاطرنشان کرد: در قرارگاه اقتصاد مقاومتی که مختص آموزش و تولید است، راه‌اندازی مشاغل کوچک و خانگی باوجود بیش از ۳۵۰ شغل خانگی انجام و در سال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان وام توزیع شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران یادآور شد: در قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در حوزه رفع محرومیت ۸۵ درصد از مشکل ۲۰۰ روستا برطرف شد و در فاز دوم ۶۰۰ روستا در برنامه قرار داد.

وی اعلام کرد: همچنین در قرارگاه جهادی و عملیاتی با حضور ۵ هزار گروه جهادی ۲ هزار و ۵۰۰ گروه در ۳۵ رشته تخصصی در حال فعالیت هستند.

اقبالپور از افتتاح ۵۰۰ پروژه در هفته بسیج با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی در استان خبر داد و تاکید کرد: از ۱۲ مزرعه اقتصادی کار چهار مزرعه به نتیجه رسیده و کار ساماندهی ۷۰۰ زیار‌تگاه شهدا نیز تکمیل شده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.