جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

جلسه مدیران استقلال با وزیر: هزینه 2برابر پول بورس بابت بدهی‌های گذشته

مدیران باشگاه استقلال در جلسه مجمع عمومی این باشگاه گزارشاتی را به وزیر ورزش ارائه کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس، با حضور وزیر ورزش و‌جوانان جلسه مجمع عمومی عادی شرکت فرهنگی ورزشی استقلال درحال برگزاری است.

جلسه مجمع عمومی عادی شرکت فرهنگی ورزشی استقلال به ریاست سیدحمید سجادی در محل وزارت ورزش با تبیین دستور جلسه توسط مرتضی فلاح مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و‌جوانان آغاز شد.

در این نشست سید مصطفی احمدی، مدیر مالی باشگاه استقلال منطبق با صورتجلسه توضیحاتی را درخصوص صورت‌های مالی ارائه کرد.

در ادامه پرویز مظلومی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در این نشست با اشاره به عملکرد مطلوب آکادمی باشگاه استقلال اظهار داشت: حاصل برنامه‌ریزی در حوزه، کسب موفقیت در تمامی رده‌ها از جمله بزرگسالان است.

وی با تاکید براینکه باشگاه استقلال یک مجموعه ورزشی است متذکر شد نباید به آن همانند یک شرکت نگاه شود.

مظلومی در بخش دیگری از سخنانش به بیان بخشی از مشکلات پیش روی باشگاه استقلال اشاره کرد و با توضیح اینکه مهمترین چالش پیش‌رو‌، مسائل مالی آن است، گفت: هم‌اکنون این مجموعه شرایط خوبی ندارد و‌ هم اکنون حساب باشگاه صفر است و تیم مدیریتی جدید باید بدهی‌ها و‌ مشکلات مدیران گذشته را تسویه کند.

وی همچنین درخصوص مبالغی که توسط بورس به باشگاه تخصیص داده شده توضیح داد: 2 برابر این مبالغ بابت بدهی‌های گذشته، هزینه شده است. با این وجود، تیم کنونی با جوسازی‌های صورت گرفته، به کم کاری متهم شده است.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در توضیحاتی عنوان کرد که پول استراماچونی که این روزها درخصوص آن بسیار اظهار نظر می‌شود چنانچه به موقع پرداخت می‌شد باشگاه می‌بایست ۲۰ تا ۳۰ میلیارد پرداخت می‌کرد که با سهل‌انگاری این مبلغ به ۱۲۰ میلیارد رسیده است.

وی ادامه داد: استراماچونی تنها ۱۴بازی هدایت تیم استقلال را عهده‌دار بود اما به دلیل عدم پرداخت به موقع پول دو فصل را از این مجموعه طلب کرده است که در واقع پول بیت‌المال هدر رفته است.

مظلومی در ادامه حمایت‌های وزیر ورزش و جوانان در رفع مشکلات مالی باشگاه استقلال را بسیار مهم دانست و ضمن قدردانی از این نگاه تخصصی سجادی به مقوله ورزش از جمله فوتبال و باشگاه استقلال به عنوان یک تیم مردمی، عنوان کرد: جنابعالی در بدترین شرایط از ابن تیم حمایت کردید و جوسازی‌های بسیاری نیز علیه شما صورت گرفت. ما بابت این حمایت‌ها از شما سپاسگزاری می‌کنیم.

وی ادامه داد: من شهادت می‌دهم با وجود جوسازی‌های بیرونی حمایت‌های وزارت ورزش کمک زیادی کرد و چنانچه استقلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف شود تقصیری برعهده وزارت ورزش نیست و احتمالا به دلیل نداشتن معیارهای مدنظر AFC است.

حجت کریمی سرپرست باشگاه استقلال نیز اظهار داشت: ما وارث مشکلات مالی از گذشته هستیم، این مسائل باید حل می‌شد اما نشده و تاکنون ادامه یافته است. با حمایت‌های وزیر ورزش، بانک شهر به کمک باشگاه استقلال‌ آمد هرچند در این شرایط هم با مشکلاتی مواجه شدیم اما باز هم تاکید جنابعالی برای انجام این مهم، مسوولان بانک شهر در امور مربوطه سرعت بیشتر را در دستور کار قرار دادند.

سیدهادی قره سید رومیانی معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت ورزش و‌جوانان در ادامه با اعلام آمادگی این وزارتخانه در دو حوزه مالی و حقوقی در تهیه گزارش صورت‌های مالی، گفت: ما می‌توانیم برای کمک به باشگاه استقلال کارشناسانی را از معاونت مالی و معاونت حقوقی کارشناسانی را اعزام کنیم و‌ مطمئن هستیم این تعامل می‌تواند به تدوین صورت‌های مالی و‌حقوقی بسیار کمک کند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.