جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

حکم قصاص قاتل آیت‌الله سلیمانی در بابل اجرا شد

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: حکم قصاص قاتل آیت‌الله سلیمانی با حضور اولیای دم در زندان بابل اجرا شد.
1402092208505955928973294

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری، اظهار داشت: حکم قصاص قاتل شهید آیت‌الله عباسعلی سلیمانی پس از تایید در دیوان عالی کشور و طی تشریفات قانونی، امروز چهارشنبه 22 آذرماه با حضور اولیای دم در زندان بابل به اجرا در آمد.

آیت الله سلیمانی روز چهارشنبه، ششم اردیبهشت‌ماه امسال برای انجام امور بانکی به یکی از بانک‌های بابلسر مراجعه کرد که به ضرب گلوله نگهبان بانک مجروح و بر اثر شدت جراحات وارده درگذشت.

بلافاصله با دستور ویژه رئیس قوه قضائیه و پیگیری و دستور رئیس کل دادگستری استان مازندران، پرونده قضایی برای متهم تشکیل و با صدور قرار بازداشت موقت، روانه زندان شد.

به گزارش تسنیم، ضمن تشکیل پرونده شخصیت و بازسازی صحنه جرم، نسبت به اخذ نظریه پزشکی قانونی در مورد سلامت روحی متهم در حین ارتکاب جرم اقدام که سلامتی روحی متهم طبق نظریه کمیسیون پزشکی قانونی به تایید رسید.

در ادامه با اخذ آخرین دفاع از متهم، تصمیم نهایی در تاریخ 23 اردیبهشت، دائر بر جلب به دادرسی و کیفرخواست پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بابلسر صادر شد.

بعد از ارسال پرونده به دادگاه و برگزاری جلسات دادگاه با حضور متهم و وکیل وی، در نهایت قاضی با توجه به عدله موجود حکم قصاص قاتل را صادر کرد.

حکم قصاص پس از تایید در دیوان عالی کشور صبح امروز اجرا شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.