جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

خانوارهای گیلانی واجدشرایط دریافت زمین رایگان مشخص شدند

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ سرپرست خانوار در گیلان برای دریافت زمین رایگان در طرح جوانی جمعیت در گیلان گفت: از این تعداد، ۷۰۰ خانوار واجد شرایط شناخته شدن که کارهای پایانی دریافت زمین این افراد در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس ، محمدرضا فلاحتگر مدیرکل راه و شهرسازی گیلان امروز در گفت‌وگوی خبری سیمای مرکز گیلان با اشاره به ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ سرپرست خانوار در گیلان برای دریافت زمین رایگان در طرح جوانی جمعیت در گیلان اظهار کرد: از این تعداد، ۷۰۰ خانوار واجد شرایط شناخته شدند که کارهای پایانی دریافت زمین این افراد در حال انجام است.

 

وی یکی از شروط دریافت رایگان زمین در طرح جوانی جمعیت را داشتن سه فرزند و یا بیشتر دانست و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده، ۱۱۵ قطعه زمین رایگان به ارزش ۲۳۰ میلیارد تومان به ۲۳۰ خانوار واجد شرایط در شهرهای کیاشهر در شهرستان آستانه‌اشرفیه، تولم شهر در صومعه‌سرا، فومن و شفت واگذار شد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با تاکید بر تلاش برای تامین زمین و تخصیص به بقیه متقاضیان واجد شرایط در استان بیان کرد: آماده‌سازی زمین برای کشت و تصمیم برای ساخت یا فروش آن بر عهده خود خانوار است.

 

فلاحتگر با بیان اینکه بر اساس دستور العمل موجود طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اگر قیمت کارشناسی شده قطعه زمین واگذار شده بیش از ۱۱ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال باشد، این زمین باید به ۲ خانوار تخصیص می‌یابد، افزود: زمین‌های واگذار شده گیلان به دلیل بالا بودن ارزش ریالی ملک، مشمول این قانون می‌شوند.

 

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.