جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

خسارت سیل به 11 هزار هکتار از مزارع دهلران

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران گفت:در طی بارش ها و سیل اخیر ۱۱ هزار هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان دهلران دچار خسارت شدند.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم ، جلال یوسفی اظهار داشت: در پی نزول رحمت الهی و وقوع سیلاب و تگرگ در شهرستان دهلران طبق برآورد اولیه کارشناسان جهاد کشاورزی، میزان 10 هزار و 650 هکتار از مزارع گندم و کلزا دچار خسارت خوابیدگی (ورس) شده و 600 هکتار از مزارع نیز به کلی به زیر آب فرورفته است.

مدیر جهاد کشاورزی دهلران گفت:همچنین به برخی از زیر ساخت‌های بخش کشاورزی نظیر خاکریزها و جاده‌های بین مزارع نیز خسارت‌هایی وارد شده‌ است.

یوسفی افزود:کشاورزان خسارت دیده که اراضی آنها مشمول بیمه کشاورزی است می‌توانند درخواست‌های خود مبنی بر جبران خسارات وارده را ظرف مدت یک هفته به شعب بانک کشاورزی تحویل دهند.

وی افزود:کشاورزانی که محصول آنها تحت پوشش بیمه کشاورزی نیست، می‌توانند درخواست‌های خود را به مراکز جهاد کشاورزی در بخشها جهت ارزیابی توسط کارشناسان و ارجاع به مدیریت بحران تحویل دهند.

  • یوسفی گفت: برآورد دقیق خسارات ناشی از بارندگی‌ها پس از ارائه درخواست‌های کشاورزان به مراکز خدمات جهاد کشاورزی در بخشها و ارزیابی توسط کارشناسان اعلام می‌گردد.

انتهای پیام/180/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.