جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دادستان شهرستان ری: فوت «ابوالفضل امیرعطایی» در اثر برخورد گلوله جنگی یا پوکه گاز اشک‌آور نبوده است

دادستان شهرستان ری گفت: هیچ گلوله جنگی یا پوکه گاز اشک‌آوری با سر «ابوالفضل امیرعطایی» برخورد نکرده و در زمان بروز حادثه برای مرحوم امیرعطایی هیچ نیروی پلیس و یا حافظ امنیتی در منطقه محل حادثه حاضر نبوده و پزشکی قانونی در حال بررسی پرونده است.
1401120716202158627135464

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم ، از روز گذشته و به واسطه فوت «ابوالفضل امیرعطایی» نوجوانی که در روز 30 شهریورماه در اثر برخورد جسم سخت دچار مصدومیت شده بود، رسانه‌های معاند به دلیل موقعیت مکانی این حادثه که در محدوده دیلمان و میدان نماز شهرری بوده است، فوت این نوجوان را ناشی از اصابت گلوله و گاز اشک‌آور مطرح کردند.

در برخی از رسانه‌ها محل مصدومیت شهرستان شهریار و برخی شهرری درج شده بود که پیگیری‌های خبرنگاران نشان داد این نوجوان در جریان هیچ اعتراضاتی حضور نداشته و مصدومیت در اثر درگیری و اغتشاشات نبوده است، اما اصل ماجرای این اتفاق ناگوار در حوزه قضایی ری بررسی شده و در ادامه اظهارات دادستان شهرستان ری از جزئیات پرونده این نوجوان فوت شده آمده است.

مهدی رحیمی، دادستان شهرستان ری با اشاره به حادثه تلخ رخ داده برای «ابوالفضل امیرعطایی» و انتساب این حادثه به اغتشاشات در میدان نماز شهرری، اظهار داشت: در پی وقوع این حادثه پرونده‌ای در دستگاه قضایی تشکیل و به شعب تحقیق دادسرا ارجاع داده شد و موضوع به دقت مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: این فرد ساکن دولت آباد شهرری بوده و در روز حادثه این نوجوان به همراه یکی از دوستانش با موتورسیکلت برای خرید به منطقه دیلمان می‌روند که از پشت جسم سختی به سرش برخورد می‌کند و پس از این حادثه وارد زندگی نباتی می‌شود.

دادستان شهرستان ری در ادامه گفت: پس از انتقال این فرد به اتاق عمل برای بررسی بیشتر، هیچ جسم یا شئی در سر وی پیدا نشده است و نظر نهایی پزشک که در پرونده پزشکی او نیز موجود است فقط بر برخورد جسم سنگین به سر او تاکید دارد.

رحیمی تصریح کرد: در پی وقوع این حادثه پرونده‌ای در دستگاه قضایی تشکیل و به شعب تحقیق دادسرا ارجاع داده شد و موضوع به دقت مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه حادثه در زمان اغتشاشات سال گذشته و بروز شلوغی در شهرری به وقوع پیوسته بوده اولین فرضیه‌ای که از سوی قاضی پرونده مورد بررسی قرار می‌گیرد حضور یا عدم حضور نیروهای انتظامی یا حافظ امنیت در منطقه بوده که در تحقیقات به عمل آمده مشخص می‌شود در زمان بروز حادثه برای مرحوم «امیرعطایی» هیچ نیروی پلیس و یا حافظ امنیتی در منطقه محل حادثه حاضر نبوده است.

وی با بیان اینکه طبق معاینات انجام شده گزارش موجود در پرونده و تحقیقات انجام شده تا امروز مشخص شده که گلوله جنگی و یا پوکه گاز اشک‌آور به سر «ابوالفضل امیرعطایی» برخورد نکرده است، گفت: هنوز مشخص نیست جسم برخورد کرده به سر «ابوالفضل امیرعطایی» چه بوده و پزشکی قانونی در حال بررسی پرونده است.

رحیمی بیان کرد: «ابوالفضل امیر عطایی» از تاریخ 30 شهریور 1401 تا تاریخ 20 بهمن‌‌ماه در بیمارستان تحت درمان بوده و بعد از آن در منزل نگهداری شده است.

دادستان شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: با وجود تشکیل پرونده از سوی دستگاه قضا در این حادثه، اما تاکنون هیچ شکایتی از سوی والدین و یا اقوام «ابوالفضل امیرعطایی» ثبت نشده است.

از روز گذشته و با فوت این جوان رسانه‌های معاند با انتشار تصاویری از وضعیت این نوجوان تلاش می‌کنند تا با تقویت پروژه کشته‌سازی فوت مرحوم «ابوالفضل امیرعطایی» ناشی از حوادث و اغتشاشات سال گذشته عنوان کنند.

بر اساس این گزارش پیگیری خبرنگار تسنیم از سپاه ناحیه شهرری نیز حاکی از این بود که مصدومیت این نوجوان در جریان اغتشاشات نبوده و خانواده مرحوم تاکنون ادعایی در این خصوص نداشته‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.