جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

رئیس شورای عالی استان‌ها تغییر کرد/ “دبیری” جایگزین “سروری” شد

با برگزاری انتخابات هیئت رئیسه سومین سال از ششمین دوره شورای عالی استان‌ها، شهرام دبیری به عنوان رئیس جدید شورای عالی استان‌ها انتخاب شد.
1402100714080916029078194

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم، انتخابات هیئت رئیسه سومین سال از ششمین دوره شورای عالی استان‌ها در 16 آذرماه سال جاری در جریان بیست‌‌و‌سومین اجلاس شورای عالی استان‌ها در سالن پیامبر اعظم(ص) وزارت کشور برگزار شد اما دقایقی از فرایند برگزاری انتخابات نگذشته بود که بین کاندیداهای ریاست شورای عالی استان‌ها (پرویز سروری؛ نماینده مردم تهران، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو؛ نماینده مردم خراسان رضوی و شهرام دبیری؛ نماینده مردم تبریز در شورای عالی استان‌ها) و سایر اعضاء تنش ایجاد شد و در نهایت در این جلسه، تصمیم گرفته شد تا بعد از استعلامات لازم در خصوص برگزاری دقیق انتخابات از وزارت کشور، انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها برگزار شود.

در همین ارتباط و بعد از گذشته چند هفته، امروز مجدداً انتخابات هیئت رئیسه سومین سال از ششمین دوره شورای عالی استان‌ها برگزار شد و پرویز سروری؛ نماینده مردم تهران، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو؛ نماینده مردم خراسان رضوی، شهرام دبیری؛ نماینده مردم تبریز، حسن شریفی؛ نماینده مردم قم، عبدالله پرواز؛ نماینده مردم هرمزگان، ایرج سلیمان‌زاده؛ نماینده مردم آذربایجان غربی در شورای عالی استان‌ها به عنوان کاندیدای ریاست شورای عالی استان‌ها معرفی شدند.

بر اساس این گزارش، پس از انصراف حاجی‌بگلو، شریفی، پرواز و سلیمان‌زاده، رقابت برای تصاحب ریاست شورای عالی استان‌ها بین پرویز سروری و شهرام دبیری آغاز شد.

در ادامه پس از رای‌گیری از اعضای شورای عالی استان‌ها، پرویز سروری 37 رای و شهرام دبیری 38 رای را به خود اختصاص دادند؛ بر این اساس شهرام دبیری به عنوان رئیس جدید شورای عالی استان‌ها شد. در این جلسه 75 نفر اعضای شورای عالی استان‌ها حضور داشتند.

به گزارش تسنیم، در ادامه انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها، محمدرضا فلاح؛ نماینده اصفهان و موسی‌الرضا حاجی‌بگلو نماینده خراسان رضوی برای نایب‌رئیسی اعلام آمادگی کردند که پس از رای‌گیری، فلاح 31 رای و حاجی‌بگلو 42 رای را از 75 آرای مأخوذه کسب کردند که دو رای نیز ممتنع بود؛ در نهایت حاجی‌بگلو؛ نایب‌رئیس شورای عالی استان‌ها شد.

در ادامه جلسه امروز نیز انتخاب منشی‌های هیئت‌ریسه شورای عالی استان‌ها برگزار شد و پس از رأی‌گیری، گوزلی، حیدری، باقری حصیرباف و ناصری به عنوان پنج منشی دیگر این دوره هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها انتخاب شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.