جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

رتبه‌بندی به فاز ارتقا وارد می‌شود/ چرا رتبه معلمان بازنشسته در حقوق اعمال نمی‌شود؟

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به توقف ۳ تا ۵ ساله معلمان در رتبه‌های کسب‌شده و پس از آن ورود به مرحله جدید رتبه‌بندی درباره چرایی اعمال‌نشدن رتبه‌ معلمان بازنشسته در حقوق توضیحاتی ارائه کرد.
1402051514133257028103044

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خب گزاری تسنیم، رضامراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش درباره اجرای فاز جدید رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: طبق آیین‌نامه رتبه‌بندی در فاز جدید، معلمان در مسیر ارتقا قرار می‌گیرند و مسیر رشد معلمان ترسیم می‌شود؛ بر این اساس معلمان برای مراحل بعدی و کسب رتبه‌های جدید آماده می‌شوند.

وی افزود: رتبه‌بندی موجب ارتقا و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش می‌شود، مرحله نخست رتبه‌بندی معلمان اجرا شد و تمام معلمان رتبه خود را کسب کردند، از این به بعد پس از توقف سه تا 5 ساله در هر رتبه معلمان برای مراحل بعدی و کسب رتبه‌های جدید آماده می‌شوند.

چرا رتبه معلمان بازنشسته اعمال نمی‌شود؟

وزیر آموزش و پرورش درباره چرایی اعمال نشدن رتبه بازنشستگان در احکام آنها گفت: آموزش و پرورش وظیفه خود را انجام داده است و از 31 شهریور 1400 حق و حقوق بازنشستگان را پرداخت و رتبه‌بندی آنها را تعیین تکلیف کردیم اما سازمان بازنشستگی با دولت درباره سهم دولت اختلافاتی دارد.

وی درباره 6 ماه معوقات رتبه‌بندی 1400 و رفتن آن به دیون بیان کرد: این 6 ماه معوقات جزو دیون نیست چون در سال 1400، مجلس سقف بودجه را تعیین کرده بود و بودجه پرداخت شده بود.

صحرایی در پایان درباره صدور احکام رتبه‌بندی معلمان شاغل بعد از ثبت اعتراض گفت: احکام رتبه‌بندی تمام معلمانی که اعتراضشان وارد بود در حال صدور است.

به گزارش تسنیم؛ احکام جدید معلمانی که به نتیجه رتبه‌بندی خود معترض بودند و اعتراض آنها وارد بود و ارتقای رتبه داشتند، در حال صدور است. 320 هزار نفر از مجموع 940 هزار معلم به رتبه خود اعتراض کرده تقاضای تجدیدنظر داشتند.

در شهریورماه 59 هزار حکم جدید رتبه‌بندی معلمان بعد از رسیدگی به اعتراضات آنها، صادر شد همچنین معوقات فروردین تا شهریور براساس رتبه جدید به حساب آنها واریز شد.

مسئولان وزارت آموزش و پرورش از بررسی سایر اعتراضات معلمان البته با اولویت بازنشسته‌ها خبر دادند و 100 تیم تخصصی در حال بررسی مسائل است تا با سرعت بیشتری نتیجه اعتراضات معلمان به رتبه‌بندی مشخص شود.

علی فرهادی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش مهر امسال گفته بود که تا دو ماه آینده پرونده رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.