جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

رد اظهارات پلیس درباره فوتی‌های تصادفات/ وزارت بهداشت:‌ یک درصد مصدومان در بیمارستان می‌میرند!

معاون درمان وزارت بهداشت ضمن رد اظهارات رئیس پلیس راهور مبنی بر فوت ۴۳درصد مصدومان تصادفات در بیمارستان‌ها ادعا کرد: فقط یک‌درصد از مصدومین یعنی حدود ۷۰۰۰ نفر در بیمارستان‌ها فوت می‌کنند!
1401022115230149925304584

به گزارش پایگاه خبری طالشوندبه نقل از خبرگزاری تسنیم، سعید کریمی در نشست خبری امروز در وزارت بهداشت در واکنش به اظهارات منتشرشده از پلیس راهور در خبرگزاری تسنیم مبنی بر فوت 43 درصد مصدومان تصادفات در بیمارستان‌ها به‌دلیل کمبود بخش و مرکز تروما اظهار کرد: سالانه بیش از یک میلیون نفر موالید در کشور داریم و در سال 600 تا 700 هزار مصدوم ترافیکی داریم و بر اثر تصادفات، 16 تا 18 هزار نفر از مصدومین جان می‌بازند و تعدادی از کسانی که در این تصادفات جان می‌بازند عمدتاً در سنین جوانی هستند که باید از این مسائل پیشگیری شود تا به موضوع جمعیت کشور آسیبی نرسد.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: این‌که گفته می‌شود “43 درصد فوتی‌ها در بیمارستان‌ها فوت می‌کنند”، اشتباه است زیرا از این 18 هزار نفر مصدوم، 60 درصد مصدومان، در محل حادثه و پیش از رسیدن به بیمارستان و بر اثر شدت جراحات فوت می‌کنند و از 40 درصد باقی‌مانده نیز یک‌سوم افرادی که به بیمارستان می‌رسند در بدو ورود به مرکز درمانی، علائم حیاتی ندارند! در نهایت یک درصد از مصدومین یعنی حدود 6000 تا 7000 نفر در بیمارستان‌ها فوت می‌کنند اما به‌هرحال، عدد کل فوتی‌ها بزرگ است و نباید وضعیت تصادفات به این صورت باشد زیرا تصادفات به‌میزان دو تا سه برابر آمار فوتی‌ها، معلول به‌جای می‌گذارند.

کریمی ادعا کرد: چیزی به‌نام بخش تروما وجود ندارد بلکه ما در ایران به‌وفور مرکز تروما داریم اما نکته اصلی این است که ابتدا باید از بروز تصادفات پیشگیری شود. خودروهای ناایمن، جاده‌های نامناسب و عدم فرهنگ‌سازی کافی در رانندگی از عوامل افزایش تصادفات جاده‌ای و فوت افراد است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.