جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سامانه یکپارچه خودرو‌ خارج از دسترس‌

در حالی که قرار بود از امروز عرضه 7 خودروی داخلی در سامانه یکپارچه خودروهای داخلی انجام شود، اما این سامانه خارج از دسترس است و متقاضیان کماکان امکان ورود و ثبت‌نام ندارند.
14020205000896_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در حالی که براساس آخرین اطلاعیه سامانه یکپارچه خودروهای داخلی قرار بود عرضه 7 خودروی داخلی از امروز در این سامانه آغاز شود، اما این سامانه هنوز در دسترس کاربران قرار نگرفته است و متقاضیان خرید خودرو در مراجعه به سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی به آدرس https://esalecar.ir/ با پیغام «سایت در حال بروز رسانی است» مواجه می‌شوند.

مدیر سامانه یکپارچه نیز تا این لحظه اطلاع‌رسانی در خصوص بروز این مشکل انجام نداده است و تماس خبرنگار فارس نیز برای پیگیری این موضوع بی نتیجه مانده است.

‌در نوبت قبلی عرضه خودروهای داخلی که هفته پیش انجام شد نیز همین مشکل در اولین روز از ثبت نام وجود داشت.

در اطلاعیه شماره چهار این سامانه که روز گذشته‌ 19 آذر منتشر شد، آمده است: با توجه به عرضه محصول جدید، ظرفیت‌های خالی ناشی از انصراف متقاضیان و افزایش تولید، در راستای اجرای تصمیمات کارگروه خودروی شورای رقابت و با هدف تسهیل شرایط برای کلیه متقاضیان خودرو ، ظرفیتهای قابل ارائه توسط خودروسازان از طریق سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد.

طرح های عرضه شامل‌ طرح عادی‌، طرح خودروهای فرسوده‌، طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت (صرفا‌ مختص مادرانی که حائز شرایط قانون حمایت از خانواده وجوانی جمعیت که مورد تائید سازمان ثبت احوال کشور است)؛ مسئولیت اشتباه در انتخاب طرح به عهده متقاضی است، تخصیص خودرو برای متقاضیان طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بر طبق ماده 12 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است.

خودروسازهای عرضه‌کننده در این مرحله شامل ایران خودرو (Haima 7x)، آرین پارس (Lamari EAMA ) ،کرمان موتور (JAC j4 ، JAC S3 ،KMC X5)، ایلیا (Dayun Y7) و سانیار موتور پارسیان (Tigard X35) است. شرکت‌ها اعلام کرده‌اند امکان فروش فوق العاده محصولات خود با تحویل حداکثر سه ماهه را به همه متقاضیان دارای شرایط دارند.

‌متقاضیان با دارا بودن شرایط به شرح ذیل می‌توانند نسبت به ثبت نام درسامانه اقدام کنند:

1- برای همه متقاضیان مرحله اول و دوم سامانه یکپارچه که موعد زمانی تحویل خودرو آنها پیش از این در فصول آتی و یا سال 1403 تعیین شده است (متقاضیانی که در طرح های جایگزینی قبلی و یا طرح عرضه خودروی وارداتی شرکت کرده‌اند امکان انتخاب خودرو را نخواهند داشت)‌، امکان لغو سفارش و انتخاب خودرو از محصولات عرضه شده میسر است.

2- همه متقاضیانی که تاکنون در سامانه ثبت نام نداشته‌اند و دارای شرایط عمومی تعیین شده در ماده 4 دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری توسط شورای رقابت هستند امکان ثبت نام و انتخاب خودرو را دارا هستند.

شرایط عمومی (جهت طرح عادی) تعیین شده مندرج در ماده 4 دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری توسط شورای رقابت:

1. هر کد ملی مجاز به خرید یک دستگاه خودرو از مجموع شرکت‌های خودروسازی است.

2. حداقل سن مجاز متقاضیان خرید خودرو 18 سال است.

3. دارا بودن گواهینامه رانندگی برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.

4. متقاضیانی که طی 48 ماهه گذشته در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا و طی 24 ماهه گذشته از سایر شرکت‌های خودروسازی نسبت به ثبت نام و یا صدور فاکتور (تمامی روش‌های فروش سامانه خودروسازان، بورس کالا و …) اقدام کرده‌اند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

5. متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

6. انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به‌صورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو به‌صورت وکالتی ممنوع است.

با توجه به نوع فروش فوری پس از فراخوان و اعلام مهلت واریز وجه توسط خودروساز ، متقاضیان در موعد مشخص شده (حداکثر 5 روز) نسبت به تکمیل وجه اقدام کنند.

همه افرادی که دعوتنامه برایشان صادر شده و یا خرید خودرو داشته‌اند و متقاضیانی که در طرح های جایگزینی قبلی سامانه و یا طرح عرضه خودروی وارداتی شرکت کرده اند امکان انتخاب خودرو را نخواهند داشت و مشمول این طرح نیستند.

به جهت تسهیل در فرایند انجام کار پیشنهاد می‌شود متقاضیان جهت مشاهده محصولات و اطلاع از جزئیات برنامه فروش خودروسازان به سایت شرکت های مذکور مراجعه کنند.

توجه به این نکته ضروری است که اطلاعات همه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده 19 آیین نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

سامانه به آدرس https://esalecar.ir/ جهت انتخاب خودروها طبق اعلام قبلی تا روز چهارشنبه 1402.09.22 در دسترس است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.