جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سلاجقه: پالایشگاه ها برای بهبود کیفیت هوا اورهال می شوند

رئیس سازمان محیط زیست از آغاز اورهال پالایشگاه‌ها برای بهبود کیفیت هوا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: روز 29 دی روز هوای پاک است و برنامه یک هفته‌ای تدوین کردیم تا دستگاه‌هایی که در آلایندگی نقش دارند، کارهایی که برای تلطیف هوا انجام دادند را به مردم گزارش دهند.

رییس سازمان محیط زیست با بیان اینکه دولت اقدامات ارزنده‌ای در حوزه انرژی پاک انجام داده است، افزود: در حوزه برق خورشیدی کارهای لازم برای تولید 10 هزارمگاوات برق خورشیدی درحال انجام است و مجوزهای لازم برای کمتر از 100 مگاوات برق خورشیدی صادر شده است.

وی با اشاره به بازدیدی که هفته گذشته از منطقه پارس جنوبی داشته است، تصریح کرد: این مجموعه برای کشور بسیار افتخار آفرین است و تاکنون اقدامات ارزنده‌ای با اعتبار حدود یک میلیارد دلار در حوزه محیط زیست در این مجموعه صورت گرفته ولی اطلاع رسانی دقیقی دراین باره انجام نشده است.

رییس سازمان محیط زیست کشور درباره افزایش سواد رسانه‌ای مردم که مورد توجه این سازمان است، عنوان کرد: در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت گرفته تا مردم بتوانند نسبت به محیط زیست خود توجه بیشتری نشان دهند.

وی تاکید کرد که طبق گزارشی که تا پایان بهمن ماه، به معاون اول رییس جمهور ارائه خواهد شد، وظیفه دستگاه‌ها، تامین اعتبار و نوع کاری که باید در حوزه هوای پاک انجام دهند، مشخص می‌شود.

سلاجقه در ادامه درباره اینکه کدام دستگاه‌ها در زمینه اجرای قانون هوای پاک کوتاهی کردند، گفت: مشکل ما در این بخش بیشتر اعتبار کم و عدم توجه است. همچنین مهمترین موضوع در این زمینه سوخت پاک است و موضوع بازسازی پالایشگاه‌ها و استفاده از سوخت پاک در دستور کار است، اعتباراتی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان محیط زیست تاکید کرد: کاهش سولفور در 9 پالایشگاه مهم کشور را سازمان محیط زیست برنامه ریزی کرده است که با اعتبارات بسیار بالایی این موضوع در حال انجام است.

سلاجقه با اشاره به اقداماتی که در حوزه حمل و نقل عمومی در کلان شهرها صورت گرفته، خاطرنشان کرد: توسعه مترو اتوبوس و استفاده از تاکسی‌های برقی از جمله اقداماتی است که تا کنون با کمک شهرداری به مرحله اجرا رسیده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.