جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سلاجقه: پروژه میانکاله مجوز محیط زیست ندارد

رئیس سازمان محیط زیست درباره ازسرگیری فعالیت‌ها برای احداث پروژه پتروشیمی میانکاله گفت:‌ دولت پروژه میانکاله را مصوب کرد ولی بعد از آن باید مجوز محیط‌زیستی صادر شود.
1401110413290630726894184

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت درباره ازسرگیری فعالیت‌ها برای احداث پروژه پتروشیمی میانکاله گفت:‌ دولت پروژه میانکاله را مصوب کرد ولی بعد از آن باید مجوز محیط‌زیستی صادر شود.

وی افزود: ابطال پروژه میانکاله را به هیئت وزیران داده‌ایم و این مسئله در حال پیگیری است.

رئیس سازمان محیط زیست در ادامه گفت: آتش‌سوزی در میانکاله روز گذشته اتفاق افتاده و متاسفانه بیشتر در این قسمت شاهد اقدامات عمدی هستیم. از روز گذشته نیروهای محیط‌بانی، منابع طبیعی و سایر دستگاه‌های مرتبط وارد عمل شدند و بالگرد هم تا آخر وقت رسید.

سلاجقه بیان کرد: امروز از دولت درخواست کردیم که اگر بتوانیم یک پایگاه اطفای حریق ملی تشکیل شود تا این مسائل بهتر دنبال شود. درخواست ما این است که این پایگاه به‌صورت کلی در کشور تشکیل شود. شرایط تغییرات اقلیمی به سویی می‌رود که از این به بعد نیز کاهش بارش و افزایش دما را خواهیم داشت. در تمام دنیا این اتفاق افتاده و این آتش‌سوزی‌ها در حال وقوع است. اگر پایگاه ملی اطفای حریق شکل بگیرد، گام بزرگی در کنترل این حوادث برخواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات و تمهیدات دولت برای مقابله با آلودگی هوای تهران تصریح کرد: در شرایط جوی کنونی و باتوجه به کاهش بارش‌ها در این فصول با آلودگی مواجه هستیم. البته خوشبختانه تعداد روزهای آلوده نسبت به سال قبل کاهش زیادی داشته اما هم‌اکنون پدیده گرد و غبار مطرح است که بسیاری از نقاط کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

رئیس سازمان محیط زیست گفت: این پدیده از طریق افغانستان، منطقه سرخس و ترکمنستان کشور ما را تحت تاثیر قرار داده است، ما در گذشته پیگیری کردیم و به ترکمنستان سفر داشتیم و با مسئولان آنان مذاکره داشتیم؛ نیاز است طرح‌های مشترکی اجرایی کنیم. البته دستگاه‌های مسئول هم باید به وظایف‌شان عمل کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.