جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

طحان‌نظیف: برخورد با تخلفات جدید، مهلت رسیدگی به صلاحیت‌ها و تبلیغات در فضای مجازی در قانون انتخابات نیازمند اصلاح است

سخنگوی شورای نگهبان گفت: مهلت رسیدگی به صلاحیت‌ها، تبلیغات در فضای مجازی، برخورد با تخلفات جدید، پیش‌بینی فرآیندهای جدید همچون پیش ثبت‌نام و نقش‌آفرینی احزاب و گروه‌های سیاسی در قانون انتخابات نیازمند بازبینی و اصلاح است.
۲۰۲۳۰۳۰۸_۱۰۰۷۴۲-1.png

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در همایش جامع اصلاح قوانین انتخاباتی مجلس گفت: قانون انتخابات مجلس مصوب سال ۷۸ است و این قانون با توجه به شرایط باید به‌روزرسانی شود.

وی تاکید کرد: سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب آسیب‌شناسی نظام انتخابات به همراه ارائه راهکارهاست.

طحان نظیف تصریح کرد: با وجود برخی تلاش‌های مجالس اما هنوز کار جدی درباره این سیاست‌ها نشده است.

طحان نظیف ادامه داد: مهلت رسیدگی به صلاحیت‌ها، تبلیغات در فضای مجازی، برخورد با تخلفات جدید، پیش‌بینی فرآیندهای جدید همچون پیش ثبت‌نام و نقش‌آفرینی احزاب و گروه‌های سیاسی در قانون انتخابات نیازمند بازبینی و اصلاح است.

طحان نظیف تصریح کرد: مبنای همه در اصلاح قانون انتخابات باید سیاست‌‌های کلی ابلاغی رهبر انقلاب باشد چراکه این سیاست‌ها حاصل خردجمعی است.

وی گفت: افتخار داریم در سامانه جامع نظرات شورای نگهبان تاریخ و سوابق تمامی مصوبات ارسالی به شورا را از ابتدای انقلاب تاکنون در معرض عموم گذاشته‌ایم.

طحان نظیف ادامه داد: در مجلس اول شورای نگهبان نبود چون پیش از آن مجلسی نبود اما نظارت وجود داشت.

وی گفت: هر جا مجری است ناظر هم وجود دارد مثل نظام انتخاباتی که مجری و ناظر وجود دارد.

طحان نظیف گفت: تعداد ثبت نام‌ها در انتخابات ریاست‌‌جمهوری ۱۳۹۶، بیش از ۱۶۰۰ نفر بود؛ در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۴۰۰ با مصوبه شورای نگهبان درباره حداقل شرایط ثبت‌نام علی‌رغم پیش‌بینی دو سه برابر شدن ثبت‌نام‌ها نسبت به دوره قبل، تعداد ثبت‌نام‌ها به کمتر از ۶۰۰ نفر کاهش یافت.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.