جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
قلعه‌نویی در حاشیه اردوی تیم ملی؛

عالیشاه به‌خاطر سنش به تیم ملی دعوت نشد | حسینی شرایط روحی خوبی نداشت

قلعه‌نویی گفت: عالیشاه یکی از خوب‌های این لیگ بود ولی شرایط سنی‌اش بالا بود و عقبه ملی هم نداشت. بازیکنانی مانند رامین رضاییان در اردوهای قبلی بودند، ترجیح دادیم در این اردو نباشند. سید حسین هم همینطور است.
131327_836-1024x679

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از فارس، امیر قلعه‌نویی در حاشیه اردوی تیم ملی فوتبال، خطاب به خبرنگاران اظهار داشت: خیلی خوشحالم دوستان خوب و کسانی که به مملکت‌شان و تیم ملی عِرق دارند را می‌بینم. تحت هر شرایطی در یکسال گذشته تیم ملی را حمایت کردید و از شما تشکر می‌کنم.

 

وی افزود: بازی قبلی با ترکمنستان خیلی مهم بود. برای اولین بار این تیم را در عشق آباد بردیم و جواز جام ملت‌های آسیا را گرفتیم و سرگروه ماندیم. اگر مساوی می‌کردیم نمره منفی می‌گرفتیم و در رنکینگ خیلی تاثیر داشت. دیداری بود که با یک گل بردیم ولی سه امتیازش خیلی اهمیت داشت.

 

سرمربی تیم ملی ادامه گفت: در مورد بازی هنگ کنگ هم همین نگرش را داریم. با بچه‌ها صحبت کردم. برای اینکه بتوانیم در مرحله سوم گروهی در سید یک بمانیم ایندو بازی برای ما خیلی مهم است. به همین خاطر نفراتی که بهترین بودند را انتخاب گردیم و با تمام قوا برای این بازی می‌رویم.

 

قلعه‌نویی درخصوص جوانگرایی تیم ملی، عنوان کرد: خداراشکر جوان‌هایی که در اردوی قبل دعوت کردیم بازی‌های خوبی در لیگ انجام دادیم. از این بابت خیلی خوشحالیم. چه جوان‌های لیگ چه جوان‌های لژیونر ما را به اینده امیدوار کردند. امیدواریم این روند ادامه داشته باشد. این جوان‌ها در کنار باتجربه‌ها باید از نظر اخلاقی و رفتاری و فنی یاد بگیرند تا بتوانند به فوتبال مملکت خدمت کنند.

 

وی در مورد عدم دعوت سیدحسین حسینی با وجود عملکرد خوب در لیگ برتر، گفت: درب تیم ملی همیشه باز است. او در دوره گذشته شرایط خوبی نداشت ولی دعوتش کردیم و مقابل کنیا هم یک نیمه بازی کرد. به شرایط خوبش برگشت. امسال هم جزو بهترین‌ها بود ولی خیلی بازیکنان بودند که در اردوی قبلی بودند و در این اردو نیستند یا خیلی بازیکنان بودند که در لیگ خیلی خوب کار کردند. در مس رفسنجان، استقلال و پرسپولیس چند بازیکن بودند.

 

وی تصریح کرد: عالیشاه یکی از خوب‌های این لیگ بود ولی شرایط سنی‌اش بالا بود و عقبه ملی هم نداشت. بازیکنانی مانند رامین رضاییان در اردوهای قبلی بودند، ترجیح دادیم در این اردو نباشند. سید حسین هم همینطور است. ان‌شاءالله در اردوهای بعد حتما دعوت خواهد شد. جزو دروازه‌بان‌های خوب بوده و امیدوارم این روندش ادامه داشته باشد. ۱۲ سال از استقلال دورم ولی هنوز یادگاری من هست.

 

قلعه‌نویی گفت: حدود ۵ سال از سپاهان دورم هنوز ۳ کاپیتان سپاهان (کریمی، نورافکن و نیازمند) یادگاری من هستند. این‌ها بازیکنان بزرگی هستند. حسینی هم بازیکن خیلی خوبی است ولی دیشب احساس کردیم شرایط روحی خوبی نداشت. با او صحبت کردند و مشکلی هم نیست. دوست داشتیم در این اردو باشد ولی مشکلات جزیی بود که قابل حل هستند.

 

وی افزود: درمورد رحمان رضایی هم صحبت‌هایی زیادی مطرح شد ولی وقتی مشکلش حل شد آمد. حسینی هم مشکل آنچنانی ندارد. می‌توانست در این اردو هم باشد. مسائل جزیی بود. شاید برای بازی با ازبکستان او را دعوت کنیم بیاید کمک کند. وقتی به او در اوکراین مقابل دیناموکیف بازی دادم، گفتم یکی از بزرگترین دروازه‌بان‌های ایران می‌شود. خوشحالم هم کاپیتان استقلال و هم دروازه‌بان تیم ملی شد. هم به جام جهانی رفت. شاگرد خودم بوده و خیلی هم دوستش دارم.

 

سرمربی تیم ملی درخصوص اینکه آیا بازیکنانی که کمتر فرصت بازی داشته‌اند مقابل هنگ کنگ به میدان می‌روند، اظهار داشت: باید با همکاران مشورت کنیم چون بدون تمرین می‌رویم. جزو اتفاقات نادر است. باید شرایط جوان‌ها و لژیونرها را ببینیم. یقینا تغییراتی خواهیم داشت. به برخی جوان‌ها فضای بیشتری خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.