جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

عملیات آبخیزداری در ۲۰ میلیون هکتار از منابع طبیعی کشور اجرا می‌شود

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: ۹۰ میلیون هکتار عرصه منابع طبیعی در کشور وجود دارد که باید کار اجرایی آبخیزداری در آنها اجرا شود.
14021005000610_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس ، عباسعلی نوبخت ظهر امروز در آیین افتتاح ۲ بند سنگی ملاتی در روستای گلچهران شهرستان بروجرد گفت: ۱۲۵ میلیون هکتار از اراضی منابع طبیعی کشور در قلمرو فرسایش آبی هستند که فعالیت بیولوژیک در آنان انجام شده است.

وی اظهار داشت: در کل کشور ۹۰ میلیون هکتار عرصه منابع طبیعی وجود دارد که هنوز کار اجرایی آبخیزداری در آنها اجرا نشده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: از این میزان ۲۰ میلیون هکتار کار مطالعاتی انجام شده و با توجه به شرایط اعتباری، تفاهم‌نامه جهاد با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) منعقد شده که کل عرصه‌هایی را که کار مطالعاتی آنها انجام شده را فعالیت آبخیزداری انجام دهند.

نوبخت افزود: همچنین در برنامه هفتم توسعه نیز قرار شد سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری ۲۰ میلیون هکتار عملیات آبخیزداری را طی پنج سال مطالعه و اجرا نماید.

وی اظهار داشت: در همین راستا برای اجرای این برنامه در لرستان ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در تظر گرفته شده که از این میزان اعتبار، ۲۶۰ میلیارد تومان مربوط به شهرستان بروجرد است.

وی بیان کرد: برای سرسبزی شهرستان بروجرد و بنا به دستور رهبری و ریاست جمهوری هر میزان نهال که نیاز دارند از طرف منابع طبیعی در اختیار مردم قرار داده خواهد شد.

رئیس منابع طبیعی و آبخیز‌داری کشور گفت: در استان لرستان هر عرصه‌ای برای احداث پارک در شهر و روستا در نظر گرفته شود توسط منابع طبیعی درخت‌کاری می‌شود.

نوبخت افزود: مسیر گردشگری به بندهای خاکی باید هموار شود تا مردم بتوانند از فضای زیبای محیط بند‌های خاکی استفاده کنند.

وی اظهار داشت: انقلاب مانند درخت بلوط است هر چه قدر آن را قطع کنند پایدار خواهد ماند، یکی از دلایل مهم پایداری انقلاب ولایت فقیه است، ولایت فقیه به درستی در همه عرصه‌ها موفق عمل کرده است دشمنان توان مقابله با انقلاب را ندارد.

به گزارش خبرنگار فارس از بروجرد با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ۲ بند سنگی ملاتی و خاکی ر روستاهای زرشکه و گلچهران شهرستان بروجرد افتتاح و ۲ بند خاکی روستاهای آقایی و گیجالی کلنگ زنی شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.