طالشوند

طالشوند
پایگاه خبری، تحلیلی

فرانسه اینستاگرام، توئیتر و تیک‌تاک را ممنوع کرد

فرانسه استفاده «تفریحی» از اینستاگرام، توئیتر، تیک تاک و سایر برنامه‌ها را در تلفن‌های کارمندان دولت به دلیل نگرانی در مورد اقدامات ناکافی امنیت داده‌ها ممنوع کرد.
14020108000480_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از فارس، فرانسه استفاده «تفریحی» از اینستاگرام، توئیتر، تیک تاک و سایر برنامه‌ها را در تلفن‌های کارمندان دولت به دلیل نگرانی در مورد اقدامات ناکافی امنیت داده‌ها ممنوع کرد.

وزارت خدمات بخش عمومی فرانسه در توییتر نوشت که این ممنوعیت فوراً اجرایی می‌شود.

استانیسلاس گوئرینی روز جمعه گفت: «به منظور تضمین امنیت سایبری ادارات و کارمندان، دولت تصمیم گرفت برنامه‌های تفریحی مانند تیک تاک را در تلفن‌های کارمندان دولت ممنوع کند.»

وی افزود که چندین هفته است که چندین شریک اروپایی و بین‌المللی فرانسه اقداماتی را برای محدود یا ممنوع کردن دانلود و نصب یا استفاده از برنامه اشتراک‌گذاری ویدیوی چینی تیک تاک توسط دولت‌هایشان اتخاذ کرده‌اند.

گوئرینی گفت که برنامه‌های تفریحی از سطوح کافی از امنیت سایبری و حفاظت از داده‌ها برای استقرار در تجهیزات ادارات برخوردار نیستند و افزود که می‌توان به دلایل حرفه‌ای مانند ارتباطات سازمانی یک اداره، معافیت‌ها را در نظر گرفت.

در بیانیه گورینی مشخص نشده چه اَپ‌هایی ممنوع می‌شوند. اما اشاره شده این تصمیم پس از آن گرفته شده که دولت‌های دیگر نیز اقدامات مشابهی علیه تیک تاک انجام داده‌اند.

مجموعه‌ای از دولت‌ها و نهادها، از جمله کاخ سفید، پارلمان بریتانیا، دولت هلند و بلژیک، پارلمان نیوزلند و دولت‌های کانادا، هند، پاکستان، تایوان و اردن، تیک تاک را در هفته‌های اخیر ممنوع کرده‌اند.

اتمام پیام;

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.