جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

فرصت بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث تا 12 دی ماه 1402 تمدید ش

رئیس صندوق تأمین پرداخت خسارات بدنی خراسان شمالی، گفت: افرادی که مشمول جریمه بیمه شخص ثالث هستند می‌توانند تا ۱۲ دی از بخشودگی آن استفاده کنند.
1399111518264730022161084

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از تسنیم، «احمد کامران‌فر» اظهار داشت: جریمه تأخیر در بیمه شخص ثالث به مناسبت هفته بیمه از 12 آذر تا 13 دی ماه مورد بخشش قرار گرفته و همه افرادی که بیمه شخص ثالث ندارند می‌توانند در این تاریخ بدون جریمه وسیله نقلیه خود را بیمه کنند.

وی افزود: این صندوق برای تأمین خسارت زیان‌دیدگان حوادث رانندگی، از سال 1347 تأسیس شده و در سال 1395 قانون این صندوق تغییراتی کرده است. بر اساس این قانون سقف تعهدات این صندوق برداشته شده و صندوق بدون سقف می‌تواند دیه زیان‌دیدگان رانندگی را پرداخت کند.

رئیس صندوق تأمین پرداخت خسارات بدنی خراسان شمالی، گفت: بر اساس قانون بیمه شخص ثالث، خسارت زیان‌دیدگانی که در تصادف با افراد فاقد بیمه‌نامه باشند، پرداخت می‌شود و سپس خسارت در قالب یک وام از مقصران حادثه دریافت می‌شود. در صورت متواری شدن خاطی نیز این صندوق وظیفه پرداخت هزینه زیان‌دیدگان را بر عهده دارد.

وی افزود: این صندوق مختصّ زیان‌های بدنی است. زیان‌هایی که شرکت‌های بیمه توانایی اجرای آن را ندارد و از سقف بالاتر باشد٬ صندوق تأمین خسارات بدنی آن را پرداخت می‌کند. همچنین در صورتی که یک خودرو بیشتر از 4 فوتی داشته باشد و بیمه فقط 4 فوتی را مورد پرداخت دیه قرار دهد، بقیه آن از سوی صندوق پرداخت می‌شود.

کامران‌فر ادامه داد: در صورت زیان دیدن بیماران زن از قصور پزشکی، صندوق تأمین خسارات بدنی تفاوت دیه زن و مرد را پرداخت خواهد کرد. بنابراین وظایف این صندوق فقط مختصّ تصادفات نیست و مردم باید در زمینه این صندوق اطلاعات خود را کامل کنند و خدایی نکرده در هنگام بروز حوادث به ما مراجعه نمایند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.