جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

نظرسنجی در فلسطین اشغالی؛ اکثر صهیونیست‌ها به آینده بدبین هستند

نتایج یک نظرسنجی جدید در اراضی اشغالی فلسطین نشان داد حدود ۵۱ درصد ساکنان آن به آینده بدبین هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس، نظرسنجی کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نشان داد در حال حاضر حدود ۵۱ درصد ساکنان اراضی اشغالی به آینده بدبین هستند. در مقابل، ۴۳ درصد صهیونیست‌ها به آینده در آستانه جشن‌های موسوم به «روز استقلال» ابراز خوش‌بینی کردند. حدود شش درصد هم گفتند که نمی‌دانند آیا به آینده خوشبین هستند یا بدبین.

مقایسه نتایج نظرسنجی جدید با نظرسنجی‌های اخیر نشان‌دهنده بدبینی فزاینده در بین صهیونیست‌هاست. در نظرسنجی مؤسسه «کانتر» که نتایج آن شنبه منتشر شد، ۴۸ درصد ساکنان اراضی اشغالی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا وضعیت در سال‌های آینده در فلسطین اشغالی بهتر خواهد شد یا بدتر، گزینه بدتر را انتخاب کرده بودند.

در این نظرسنجی تنها ۲۰ ساکنان بر این باور بودند وضعیت «بهبود خواهد یافت»، ۱۹ درصد گفتند «تغییری رخ نخواهد داد» و ۱۳ درصد دیگر نیز گفتند «نمی‌دانند» اوضاع در سال‌‌های آینده در فلسطین اشغالی به چه صورت خواهد بود.

ساکنان سرزمین‌های اشغالی شنبه (۲۰ آوریل) برای شانزدهمین هفته متوالی در شهرهای مختلف علیه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و طرح اصلاحات قضایی کابینه وی تظاهرات کردند.

طی ماه‌های اخیر اراضی اشغالی شاهد تظاهرات گذشته علیه طرح اصلاحات قضایی نتانیاهو بوده و مخالفان این طرح آن را تلاشی برای کاهش قدرت‌ مقام‌های قضایی در برابر قدرت‌های اجرایی دانسته‌اند.

با این‌حال، نتانیاهو اصرار دارد که طرح قضایی وی دموکراسی را تقویت می‌کند و تعادل بین قوای مقننه، مجریه و قضایی را احیا می‌کند. در نهایت نتانیاهو که با اتهام فساد مواجه است چند روز پیش در برابر فشارها سر تعظیم فرود آورد و از توقف موقت طرح‌ اصلاحات قضایی خبر داد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.