جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

هشدار ایران به آمریکا درباره هرگونه ماجراجویی نظامی

نشریه نیوزویک اعلام کرد تهران به واشنگتن درباره هرگونه ماجراجویی نظامی هشدار جدی داده است.
17229875_532

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از نیوزویک، تهران ضمن هشدار به مقامات آمریکایی، اعلام کرد؛ هر گونه مداخله نظامی در تمامیت ارضی ایران به معنای جنگ خواهد بود. نیوزویک در گزارشی اعلام کرد نماینده دائم ایران در سازمان ملل با هشدار به آمریکا و نقش آن در تشدید تنش‌ها در خاورمیانه گفته «از منظر تهران استفاده از گزینه نظامی در هر سطحی از سوی آمریکا به معنای شروع جنگ است. با این وجود، در حال حاضر چنین احتمالی ضعیف است.»

وی در ادامه خاطر نشان کرد: با این حال اگر آمریکا دچار اشتباه محاسباتی شود و یک جنگ را آغاز کند تمامی پیامد‌های مخرب این جنگ برای منطقه و جهان معطوف به واشنگتن است. در این حالت هیچ تردیدی نخواهد بود که ایران توانایی نظامی لازم برای دفاع از امنیت و منافع خود را دارد.

نیوزویک در ادامه می‌نویسد: سخنان نماینده دائم ایران در سازمان ملل پس از آن مطرح می‌شود که در روزهای گذشته حمله پهپادی ناموفقی به تاسیسات نظامی ایران در اصفهان انجام شد. اسراییل گرچه مستقیما مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است، اما برخی رسانه های صهیونیست و همچنین مقامات آمریکایی در گفتگو با نشریاتی همچون وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز مسئولیت این حمله را متوجه تل آویو کردند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در این باره به نیوزویک گفت: ما گزارش‌های رسانه‌ها درباره گمانه زنی‌ها درباره نقش واشنگتن در اتفاق رخ داده در ایران را مشاهده کردیم. با این حال، من به طور قطع می‌توانم تایید کنم که هیچ نیروی نظامی آمریکایی در حملات یا عملیات‌های داخل ایران مشارکت نداشته است.

مقامات جمهوری اسلامی ایران پیش‌تر نیز بار‌ها به مقامات غربی به ویژه آمریکا هشدار داده اند هر گونه اشتباه محاسباتی که منجر به آسیب به منافع تهران و یا حمله نظامی به بخشی از خاک کشور شود، با واکنش گسترده نظامی تهران علیه مسببان و هر کشوری که با مهاجمان مشارکت داشته است خواهد شد.

اتمام پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.