جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

والیبال زیر 16 سال ایران فینالیست و جهانی شد

تیم ملی والیبال زیر 16 سال پسر ایران با شکست چین‌تایپه در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا ضمن کسب سهمیه رقابت‌های جهانی 2024، به دیدار نهایی قاره کهن راه‌ یافت.
14020506000818_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از فارس، هفتمین روز و مرحله نیمه‌نهایی نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 16 سال پسر آسیا امروز (جمعه ششم مرداد) با پنج دیدار در تاشکند پیگیری می‌شود.

تیم ملی والیبال زیر 16 سال ایران در این مرحله به مصاف چین‌تایپه رفت و در حالی که در ست‌های اول و دوم مغلوب حریف شده بود، سه بر دو این تیم را شکست داد تا با کام‌بک رویایی فینالیست شود و سهمیه رقابت‌های جهانی سال 2024 را کسب کند.

شاگردان آرش صادقیانی در ست‌های اول و دوم این مسابقه 25 بر 21 و 25 بر 14 مغلوب چین تایپه شدند، اما در ست‌های سوم تا پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 22، 25 بر 17 و 15 بر 13 به پیروزی رسیدند.

تیم ملی زیر 16 سال ایران این مسابقه را با ترکیب امیرعلی فرج‌پور، مصطفی صداقت، کامیاب عبداللهی‌فر، طاها محسنی، امیررضا مشهدبان، آرمین آسیایی و مسعود ایمری (لیبرو) آغاز کرد.

در دیگر دیدار مرحله نیمه‌نهایی تیم‌های ازبکستان و پاکستان از دقایقی دیگر به مصاف یکدیگر می‌روند تا برنده این دیدار حریف ایران در فینال شود.

تیم ایران در مرحله گروهی موفق به شکست تیم‌های ژاپن، چین و عربستان شد و در مرحله دوم نیز با شکست قزاقستان و ازبکستان به عنوان صدرنشین به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

بدین ترتیب تیم ملی والیبال زیر 16 سال ایران فردا (شنبه هفتم مرداد) در آحرین مسابقه خود در این رقابت‌ها به مصاف برنده دیدار پاکستان و ازبکستان می‌رود تا برای کسب مقام قهرمانی تلاش کند.

تیم‌های اول تا سوم مسابقات قهرمانی زیر 16 سال آسیا 2023 سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی 2024 دریافت می‌کنند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.