جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

وزیر بهداشت: شهید رئیسی ایران را از بحران کرونا نجات داد‌

وزیر بهداشت گفت: در حالی است که عده‌ای از سلبریتی‌های بی‌دین مدام آیه یاس می‌خواندند و می‌گفتند مملکت سقوط کرده است. این شهید رئیسی بود که ما را از کرونا نجات داد.
1403030414492710630147012

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهرام عین‌اللهی در افتتاح پژوهشگاه پزشکی شهید جمهور آیت‌الله رئیسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و 21 طرح دیگر اظهار داشت: ما به سوگ شهید بزرگی نشسته‌ایم، من روز یکشنبه برای افتتاح مرکز درمان ناباروری مشهد بودم و پس از بازگشت به تهران در راه جلسه هیات دولت بودم که از دفتر ریاست‌جمهوری با من تماس گرفته شد و حادثه بالگرد رئیس‌جمهور را به من اطلاع دادند.

وی افزود: ما سریعا به تبریز رفتیم و حدود ساعت 5 بعدازظهر به محل حادثه رسیدیم و دیدیم عاشورایی برپاست و همه نگران بودند. در راستای برنامه‌ریزی برای درمان سرنشینان بالگرد، تمام کم و کسری‌های مرکز درمانی مجاور معدن سونگون را تامین کردیم و نیروهای جراح، ارتوپد و… و داروهای لازم را به این مرکز آوردیم تا در صورت پیدا شدن مفقودین، سریعا به این مرکز منتقل شوند.

وزیر بهداشت گفت: اعلام می‌شد با آیت‌الله آل‌هاشم چند تماس تلفنی برقرار شده و بر همین اساس ما امیدوار بودیم بتوانیم مصدومین را پیدا کنیم. ما فکر نمی‌کردیم این عزیزان شهید شده باشند و در آن شرایط بیشتر نگران بودیم از بابت سرمای شدید هوا فوت کنند، نهایتا از سیگنال‌های دریافت‌شده موبایل، توانستیم محل سقوط را مشخص کنیم و ساعت 5 و نیم صبح دوشنبه پیکر مطهر شهدا را پیدا کردیم.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: در طی 3 سال دولت سیزدهم، دشمن با تمام قدرت و با عوامل داخلی و خارجی خود سعی در تخریب دولت شهید رئیسی را داشت، اما مردم با حضور خود نشان دادند ملت امام و رهبری‌اند و به این تخریب‌ها توجهی ندارند و راه را ادامه خواهند داد،پیام این حضور برای دشمن، ایستادگی بر سر آرمان‌های انقلاب بود.

وی با بیان اینکه من و همکارانم نیز هم‌قسم شده‌ایم راه آیت‌الله رئیسی را ادامه دهیم عنوان کرد: رئیس‌جمهور فقید یک وطن‌دوست واقعی بود ، تمام این‌هایی که از نهضت آزادی و لیبرالیست دم می‌زنند، هیچ کدام وطن‌دوست واقعی نیستند، اگر بودند، به خاطر منافع خود وطن را ترک نمی‌کردند.

وزیر بهداشت گفت: شهید رئیسی با تمام وجود عاشق ایران بود، یک فرد انقلابی و حزب‌اللهی بود که استراحت نداشت و هرگز حتی در داخل هواپیما نماز شبش ترک نمی‌شد. ایشان ذوب در رهبر انقلاب بود و محال بود امروز رهبری موضوعی را بفرمایند و فردا آقای رئیسی در جلسه هیات دولت روی آن کار نکند. هر هفته با رهبر انقلاب دیدار داشت تا ضمن ارائه گزارش کار، رهنمودهای ایشان را دریافت کند.

عین اللهی با اشاره به آخرین جلسه هیات دولت با حضور رئیس‌جمهور فقید، خاطرنشان کرد: ایشان گفت من تمام فشارها را تحمل می‌کنم، اما در معرض دید مردم یک جمله تفرقه‌آمیز بیان نمی‌کنم؛ شهید رئیسی یک شهید بهشتی دیگر بود و در تمام مسائل دانش بسیار بالایی داشت و خداوند قدرت تجزیه و تحلیل بالایی به شهید رئیسی داده بود.

وی افزود: برخی می‌گفتند آیت‌الله رئیسی دانش و تحصیلاتی ندارد، در حالیکه ایشان دانشمندترین فرد بود؛ کما اینکه در دولت سیزدهم تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان دو برابر شد از طرفی هیچ رئیس‌جمهوری به اندازه شهید رئیسی در حوزه سلامت کار نکرد، وقتی ما به بیمارستان‌ها می‌رفتیم و ایشان کودکان بیمار را می‌دید، احساس می‌کرد این‌ها فرزندان خودش هستند و آن‌ها را نوازش می‌کرد و می‌بوسید و حتی خیلی اوقات تاکید می‌کرد حتما هدیه‌ای به این کودکان داده شود. ما با این همه مشکلات اقتصادی، درمان کودکان زیر هفت سال را رایگان کردیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه شهید رئیسی یک دیپلمات واقعی بود، عنوان کرد: چنان بامحبت با سران کشورها رفتار و محبت می‌کرد که همه شیفته شخصیت ایشان می‌شدند. شهید امیرعبداللهیان نیز چنین بود و عملا تبلور ادب و دیپلماسی محسوب می‌شد.

عین اللهی ادامه داد: رئیسی شخصا فرماندهی ستاد مقابله با کرونا را بر عهده گرفت. تا شروع دولت تنها 18 میلیون نفر واکسن زدند و در شرایطی قرار داشتیم که کرونا روزانه 700 فوتی می‌گرفت. با فرماندهی شهید رئیسی در همان هفته‌های اول 10 میلیون واکسن وارد شد و سپس آنقدر واکسن وارد شد که با سیل واکسن روبرو بودیم و از واکسیناسیون 700 هزار نفر در روز به واکسیناسیون یک میلیون و 600 هزار نفر در روز رسیدیم. در هنگام بروز امیکرون، 500 تخت PICU داشتیم اما با دستور آیت‌الله رئیسی این میزان دو برابر شد.

وی بیان کرد: در نتیجه مدیریت و فرماندهی آیت‌الله رئیسی، در سال 1401 در سازمان بهداشت جهانی ایران به عنوان کشور ممتاز و اول در درمان و پیشگیری از کرونا معرفی شد، این در حالی است که عده‌ای از سلبریتی‌های بی‌دین مدام آیه یاس می‌خواندند و می‌گفتند مملکت سقوط کرده است. این شهید رئیسی بود که ما را از کرونا نجات داد.

وزیر بهداشت با اشاره به روحیه مردمی شهید رئیسی، اضافه کرد: مکتب رئیسی، یعنی محرومیت‌زدایی، فسادستیزی و عدالت‌خواهی،در دولت سیزدهم پنج دهک پایین جامعه به طور رایگان بیمه شدند. من در اکثر سفرها وقتی از مردم می‌پرسم، ندیدم کسی بگوید بیمه ندارد. امروز محرومین در مراکز دولتی، رایگان درمان می‌شوند.

عین اللهی با اشاره به افتتاح پژوهشگاه پزشکی شهید جمهور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان اولین در کشور، گفت: ما همیشه در تهدید دشمنان هستیم، لذا خودکفایی ضرورت دارد. انواع دستگاه‌های پیشرفته در این پژوهشگاه موجود است. مجمتع آموزشی خوارزمی که آن هم امروز افتتاح شد، با 55 هزار متر زیربنا و 50 کلاس درس، از بهترین‌ها در کشور است که ان‌شاءالله دانشمندان بزرگ و انقلابی در آن تربیت خواهند شد.

وی ادامه داد: اتاق تمیز سلول‌های بنیادی، 11 طرح درمانی در حوزه‌های مختلف و 8 پروژه بهداشتی از دیگر طرح‌های افتتاح‌شده امروز بود. تا امروز دانشگاه علوم پزشکی مشهد 160 پروژه با اعتبار 7 هزار میلیارد تومان افتتاح کرده که ماحصل آن ایجاد 750 تخت بیمارستانی جدید، آغاز واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس، اضافه شدن سه هزار قلم تجهیزات پزشکی پیشرفته، افتتاح بهترین مرکز درمان سرطان به زودی، رشد پنج برابری پیوند اعضا، غربالگری نوزادان نارس و… است.

رئیس جمهور با بیان اینکه مشهد محور اصلی گردشگری سلامت در کشور است، عنوان کرد: گردشگری سلامت دارای ابعاد فرهنگی است. لذا حمایت‌های جدی از سمت وزارتخانه برای توسعه گردشگری سلامت مشهد انجام می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.