جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

وزیر ورزش و جوانان: استعدایابی از 16 میلیون دانش‌آموز بهترین فرصت برای استعدادیابی است

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه استعدایابی از ۱۶ میلیون دانش‌آموز بهترین فرصت برای استعدادیابی است، گفت: باید تعاملات جدی‌تری با آموزش و پرورش شکل بگیرد.
1402082014164616228750024

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم ، کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان در نشست با جامعه ورزش و جوانان زنجان، اظهار داشت: موفقیت‌های ورزش و جوانان کشور حاصل مجموعه تلاش‌ها در شهرستان‌ها و استان‌ها است و توجه به مناطق کم برخوردار در اولویت ماست‌.

وی افزود: رویکرد وزارت ورزش و جوانان تمرکز بر دو موضوع خاص افزایش فضاها و سرانه ورزشی و دوم استفاده از تمام ظرفیت فضاهای ورزشی موجود است تا بالاترین بهر‌ه‌وری را از ظرفیت‌های موجود در کشور داشته باشیم و در این راستا باید همه فضاهای ورزشی موجود اعم اماکن ورزش و جوانان و دیگر دستگاه‌ها در یک راستا و با سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان پیش روند و هیچ فضای ورزشی خالی نماند.

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر اهمیت اجرای طرح آمایش سرزمینی در سراسر کشور، بیان کرد: اجرای این طرح سبب استفاده بهینه از منابع محدود خواهد شد. لازم نیست همه شهرها 53 هیئت ورزشی فعال داشته باشند و باید استعدادها و ظرفیت‌های آن مشخص و روی آن سرمایه‌گذاری شود.

هاشمی در مورد باشگاه‌داری نیز گفت: باشگاه‌داری حلقه مفقوده در ورزش کشور است و با تدوین قانون جامع باشگاه‌داری در مجلس که بررسی آن آغاز شده و داشتن نظام باشگاه‌داری بستر قهرمان‌پروری به درستی ایجاد خواهد شد.

وی استفاده از ظرفیت بسیار مهم آموزش و پرورش را نیز مهم دانست و افزود: حضور بیش از 16 میلیون دانش‌آموز در کشور بهترین زمینه برای شناسایی استعدادهاست و باید تعاملات جدی‌تری با آموزش و پرورش شکل بگیرد.

وزیر ورزش و جوانان، گفت: وزارت ورزش و جوانان با استفاده از ظرفیت‌های مردمی، بخش خصوصی، ماده 27 و 88 و ظرفیت‌های دولت تلاش در تکمیل پروژه‌ها دارد تا بخشی از رضایت مردمی را در دولت مردمی به دست آورد.

هاشمی با بیان اینکه اقدامات حوزه جوانان در دولت مردمی قابل تقدیر است، بر اهمیت خانواده و فرزندآوری تأکید کرد و افزود: کارهای بسیار خوبی انجام شده و در دو سال اخیر 127 میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت شده است.

وی پرداختن به نیازهای اساسی ورزشکاران و مدال‌آوران را از اولویت‌های اصلی وزارت ورزش و جوانان برشمرد و از تدوین طرح شهرک مدال برای ساخت واحدهای مسکونی ورزشکاران خبر داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.