جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

وقوع ۳۰ درصد تصادفات فوتی و جرحی در روزهای پایانی هفته در گیلان

رئيس پليس راه گیلان گفت: با برررسی‌های به عمل آمده در 8 ماه گذشته در گیلان، 30 درصد از تصادفات منجر به فوت و جرح در روزهای پایانی هفته رخ داده است.

به گزارش طالشوند، سرهنگ جاور صفاری در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به تعطیلات آخر هفته‌ها و احتمال افزایش تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی گیلان نیاز است که رانندگان نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به منظور پیشگیری از تصادفات اقدام کنند.

 

وی در ادامه با اعلام اینکه در روزهای پایانی هفته و تعطیلی ادارات، میزان سفر در سطح محور‌های مواصلاتی گیلان نسبت به روزهای عادی روند افزایشی پیدا می‌کند، افزود: به تبع آن میزان تصادفات هم افزایش یافته به طوری که با برررسی‌های به عمل آمده طی ۸ ماه گذشته در گیلان ۳۰ درصد از تصادفات منجر به فوت و جرح در روزهای پایانی هفته یعنی پنجشنبه و جمعه رخ داده است.

 

رئیس پلیس راه استان گیلان با بیان اینکه پلیس ضمن تحلیل از وضعیت تصادفات در این ایام و آسیب‌شناسی محورهای پر تصادف و مستعد وقوع حوادث رانندگی، برنامه‌ریزی لازم برای حضور فعال‌تر در این مسیرها با محوریت برخورد با رانندگان متخلف و هنجارشکن انجام داده است، تصریح کرد: تمامی ظرفیت‌های قانونی موجود مانند توقیف خودرو دارای تخلفات حادثه‌ساز به مدت ۷۲ ساعت، اعزام رانندگان دارای رفتارهای هنجارشکنانه به مرجع قضائی و اعمال نمره منفی و غیره از اقدامات پلیس در این خصوص است.

 

این مقام انتظامی بیان داشت: خانواده‌هایی که در روزهای پایانی هفته قصد مسافرت دارند، نسبت به مدیریت زمان سفر خود به منظور تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه اقدام تا شاهد ترافیک در سطح محورهای برون‌شهری استان گیلان نباشیم.

 

سرهنگ صفاری در پایان خاطرنشان کرد: کوچک‌ترین خطا، بزرگترین حادثه را رقم می‌زند و باید در روزهای پایانی هفته تمامی رانندگان با رعایت قوانین و مقررات و پرهیز از سرعت و سبقت‌های مخاطره‌آمیز سفر خوبی را برای خود و خانواده رقم بزنند.

 

پایان پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.