جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

چادرهای زائران ایرانی در عرفات و سرزمین منا آماده شد+عکس

محل اسکان زائران ایرانی حج تمتع در چادرهای عرفات و سرزمین منا آماده شده است. بر اساس برنامه‌ریزی سازمان حج و زیارت، غذای ایرانیان هم‌زمان با اسکان در چادرها، در آشپزخانه متمرکز طبخ و به صورت گرم توزیع می‌شود.
14020402000335_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس، صحرای عرفات و چادرهای منا برای پذیرش زائران حج تمتع آماده شده است. سعودی‌ها چادرهای آماده در سرزمین منا را تقسیم‌بندی کرده‌اند تا کشورهای مختلف آن را برای حضور زائران تجهیز کنند.

امسال همچون سال‌های گذشته چادرهای زائران ایرانی در منا، پس از عبور از وادی محسر قرار دارد. این بخش با وجود دوری از جمرات، تمیزتر و البته خلوت‌تر از سایر مسیرهاست.

بر اساس برنامه‌ریزی سازمان حج و زیارت، تغذیه و وسایل مورد نیاز زائران کشورمان در صحرای عرفات و سرزمین منا منتقل شده است. غذای زائران در این ایام، در آشپزخانه‌های متمرکز طبخ و به صورت گرم بین زائران توزیع می‌شود. چرا که سعودی‌ها اعلام کرده‌اند که کشورهای مختلف از آوردن گاز برای آشپزی در این ایام، باید خودداری کنند.

چادرهای زائران کشورهای مختلف در منا و عرفات متفاوت است و برخی چیدمان با تخت دارند و برخی هم روی زمین کنار یکدیگر این ایام را سپری می‌کنند.

با این وجود، چادرهای ایرانیان به یک شکل چیدمان می‌شود و در همه چادرهای وسایل سرمایشی وجود دارد. در ادامه فیلمی از چادرهای زائران آفریقایی حج تمتع سال گذشته را مشاهده کنید:

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.