جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
طالشوند گزارش می دهد؛

کتاب «انسان از منظر قرآن» انسان‌شناسی شهید بهشتی منتشر شد

کتاب «انسان از منظر قرآن»، مجموعه گفتارها و نوشتارهای شهید آیت الله دکتر بهشتی، پیرامون «شناخت انسان» است که به همت نشر معارف چاپ و روانه بازار نشر شد.
14010407000385_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طالشوند: کتاب انسان از منظر قرآن، مجموعه گفتارها و نوشتارهای شهید آیت الله دکتر بهشتی، پیرامون «شناخت انسان» است که به همت نشر معارف چاپ و روانه بازار نشر شد.

انسان‌شناسی شهید بهشتی، ظهور و بروز اندیشه‌های جهان شناختی و در عین حال زمینه‌ساز اندیشه‌های سیاسی، حقوقی، تربیتی و… شهید بهشتی است. اثر حاضر مشتمل بر نگاه‌های انسان شناختی آیت الله بهشتی است و به سوال‌هایی نظیر انسان کیست؟ از کجا آمده و به کجا می‌رود؟ و… پاسخ می‌دهد.

بدون شک انسان؛ نقطه عطفی در خلقت است و یگانه جانشین خالق هستی بر زمین، مهم‌ترین پرسش در مورد انسان، پرسش از کیستی و سوال از هویت اوست. اثر حاضر مشتمل بر پنج فصل و یک مقدمه پیرامون مختصات انسان عصر ماست.

انسان عصر ما آفرینش انسان (نظریه تکامل، آفرینش انسان از دیدگاه اسلام، خلقت حوا، عالم ذر) هویت انسان ( انسان در مکاتب معاصر، انسان در قرآن) فطرت (چیستی فطرت، فطرت؛ عنصر مشترک همه انسان‌ها، فطرت و اراده آزاد انسانی، خداشناسی فطری) ویژگی‌های انسان (عقل نظری، عقل عملی و عشق، اختیار و انتخاب، مسئولیت، ابتکار و خلاقیت) فرد و جامعه (اصالت فرد و جامعه، انسان از دیدگاه ماتریالیسم دیالکتیک، نظام اجتماعی، انتخاب‌گری انسان و صلاح جامعه) عناوین مطرح شده در این کتاب است.

کتاب انسان از منظر قرآن، مجموعه گفتارها و نوشتارهای شهید آیت الله دکتر بهشتی، پیرامون «شناخت انسان» است با قیمت ۷۵ هزار تومان در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه به همت نشر معارف چاپ و روانه بازار نشر شد.

پایان پیام/فرهنگ و هنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.