جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

گیلان میزبان جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت ویژه بانوان شد

به گفته جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور بسیج اقشار، اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت ۱۷ آبان ماه سال جاری و همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) در گیلان برگزار خواهد شد.
1403040214234674230364464

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سرهنگ عباس حسینی ظهر امروز در نشست خبری سومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تبریک دهه امامت و ولایت با اشاره به اینکه زن در اسلام از منزلت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین افتخارات نظام اسلامی، هویت‌بخشی به زنان جامعه است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور بسیج اقشار با اشاره به نقش زنان در استحکام خانواده، ایجاد آرامش و امنیت در خانواده و تربیت فرزندان گفت: بانوان در نظام اسلامی نقش‌های مهمی را در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایفا می‌کنند.

وی با بیان اینکه حضرت زینب (س) و حضرت فاطمه زهرا (س) که شخصیت‌های بزرگی را تحویل دنیای اسلام دادند الگوی زنان جامعه هستند، افزود: جایگاه زن از منظر اسلام به حدی برتر و بالا است که خداوند یکی از سوره‌های قرآن را درباره زنان قرار داد که به سوره نساء شهرت دارد و نشان‌دهنده اهمیت و جایگاه زنان در اسلام است.

حسینی با اشاره به پیش‌رو بودن انتخابات ریاست جمهوری و نقش مهم اصحاب رسانه به‌عنوان جهادگران عرصه تبیین و روشنگری بیان کرد: جهاد تبیین امروزه نقش مهم و موثری در مشارکت عمومی مردم در انتخابات، تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و امیدافزایی دارد و می‌طلبد که اصحاب رسانه در این یک هفته به خوبی در عرصه تبیین و روشنگری نقش‌آفرین باشند.

به گفته جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور بسیج اقشار، سپاه و بسیج نیز وظیفه تبیین شاخص‌های نامزد اصلح از نگاه رهبر معظم انقلاب را بر عهده خواهند داشت و در سه محور جهاد تبیین، جهاد امیدآفرینی و جهاد خدمت‌رسانی به ایفای نقش خواهند پرداخت.

وی با اشاره به اهداف سومین جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت تصریح کرد: تبیین و تقویت هویت اسلامی زن مسلمان، ایجاد بستر رسانه‌ای برای روایت دستاورد زنان در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و غیره، ایجاد بستر برای ثبت خاطرات و مهارت‌ها و توانمندی زنان، معرفی چهره زن در تراز انقلاب و معرفی به نسل جوان و معرفی و تجلیل از بانوان موفق رسانه‌ای از جمله اهداف این جشنواره محسوب می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور بسیج اقشار، هفت محور اصلی جشنواره را برشمرد و گفت: زن روحیه خودباوری، جهش تولید و مردمی‌سازی و ایران قوی، زن عفیف و نجیب و متدین ایرانی و هویت زن مسلمان، روایت زنان موفق و الگوی سوم زن مسلمان، زن در حقوق بشر غربی و واقعیت نقش رسانه‌ها در دفاع از حقوق زنان، زن جامعه‌ساز و نقش‌آفرینی زن در تمدن نوین و زمینه‌سازی ظهور، زن محور خانواده، فرزندآوری و سبک زندگی ایرانی اسلامی و نفش زن در ترویج فرهنگ ایثار، شهاوت و مقاومت از جمله محورهای این جشنواره به شمار می‌رود و محور ویژه جشنواره نیز شامل محور مقاومت، شجاعت و ایستادگی زنان جبهه مقاومت خواهد بود.

به گفته حسینی، سال گذشته بیش از سه هزار اثر به دبیرخانه جشنواره حریم رسالت ارسال شده بود و امیدواریم که امسال این آمار به بالای 5 هزار اثر برسد.

وی با بیان اینکه از چندین کشور منطقه برای حضور در این جشنواره دعوت خواهد شد، افزود: اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت نیز 17 آبان ماه سال جاری و همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) در گیلان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.