جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

35 میلیون نفر از روبیکا استفاده می‌کنند/ احتمال وجود انگیزه‌ سیاسی در پشت پرده حذف روبیکا از گوگل‌پلی

در حالی که سطح دسترسی پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی مشخص است و روبیکا از بسیاری از شبکه‌های اجتماعی خارجی دسترسی کم‌تری دارد؛ اخیرا اندروید برای کاربرانی که روبیکا را نصب کرده‌اند اخطار دسترسی زیاد این پیام‌رسان را ارسال کرده است.
13991225000159_Test_PhotoN

سپر ایمنی گوگل اخطاری برای برخی از کاربران روبیکا ارسال کرده‌است.

 

برخی کاربران اندروید هم می گویند اندروید آنها را مجبور به حذف اجباری روبیکا کرده است.  به نظر می‌رسد نصب زیاد این اپلیکیشن در روزهای اخیر با واکنش اندروید رو به رو شده است.

 

۳۵ میلیون نفر از روبیکا استفاده می‌کنند

 

طبق آماری که در اواخر مهر ماه اعلام شد روبیکا در آن زمان 35 میلیون کاربر داشت.

 

بنابر آمار رسمی اعلام شده از سوی این شرکت، این پلتفرم تا پیش از آغاز محدودیت‌های جدید اعمال شده برای سرویس‌های خارجی، با ارائه خدمات پویا و کاربردی در سرویس‌های شبکه‌‌اجتماعی، پیام‌رسان، فروشگاه، پخش زنده مسابقات ورزشی، پخش آنلاین فیلم و سریال و… توجه بیش از ۳۵ میلیون کاربر را به خود جلب کرد تا در کنار سایر اپلیکیشن‌ها، بستری امن برای فعالیت و کسب درآمد افراد باشد.

 

همچنین، به گفته مدیران این شرکت، از سال گذشته تاکنون که سرویس کسب درآمد روبیکا در اختیار تمام کاربران قرار گرفته است، بیش از صد هزار نفر توانسته‌اند از طریق تولید محتوا و فعالیت در روبیکا کسب درآمد داشته باشند.

 

احتمال انگیزه‌های سیاسی وجود دارد

 

این اقدام گوگل با واکنش مدیران روبیکا مواجه شد و آنها اعلام کردند که تلاش می کنند از طریق ارتباط با گوگل‌پلی درباره جزئیات این اعلان اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 

آنها اعلام کردند: این اتفاق درحالی رخ داده است که روبیکا به تازگی آپدیت جدیدی منتشر نکرده‌ و دسترسی‌های پیشین خود را نیز تغییر نداده و این دسترسی‌ها هم کاملا متعارف و مشابه سایر پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی  است. با توجه به اقبال گسترده کاربران به روبیکا که شاهد آن ارسال روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون پیام یکتا توسط نزدیک به ۳۵ ملیون کاربر فعال در ماه اخیر از میان نزدیک به ۵۰ میلیون نصب فعال است، احتمال وجود انگیزه‌های سیاسی در این اقدام بیش از پیش تقویت می‌شود. هجمه‌ای که به تازگی توسط اپل و به بهانه‌ی تحریم‌های آمریکا علیه ایران اجرا شده بود.

 

سابقه حذف پیام رسان ها در گوگل پلی

 

مهدی انجیدنی، مدیر عامل پیام رسان گپ گفته: گوگل، روبیکا و ایتا را از روی برخی گوشی‌ها مثل سامسونگ نوت۵ و موتو z حذف اجباری کرد و روی سایر دستگاه ها پیام پیشنهاد حذف فرستاده است.

 

به گفته وی، استفاده از کلاینت نال (کرک) شده تلگرام، این بار برای روبیکا و ایتا مشکل ایجاد کرد. چند سال پیش همین مشکل برای طلگرام‌طلایی و هاتگرام هم پیش آمد و هر دو توسط گوگل حذف شدند.

 

به گزارش طالشوند، برخی از کاربران با ثبت سوژه در این سامانه با اشاره به تجربه خود از استفاده از این پلتفرم، آن را جایگزین خوبی برای برخی از برنامه های خارجی مسدود شده عنوان کرده اند و خواستار رسیدگی مسؤولان به مسائل و مشکلات این پلتفرم شده اند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.