جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

اسماعیلی: آمار فروش سینماها تا پایان سال به هزار میلیارد تومان می‌رسد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آمار فروش سینما‌ها خاطرنشان کرد: ما در حوزه سینما یک سال بی نظیر را تجربه می‌کنیم و پیش‌بینی می‌شود تعداد تماشاگران سینماها تا پایان سال به بیش ۳۰ میلیون نفر و میزان فروش به بیش از هزار میلیارد تومان برسد.
1402092213023467728975994

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: ثبت‌نام بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر چند روزی است که آغاز شده و در همین راستا 621 فیلم از 87 کشور برای حضور در بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر ثبت نام کردند؛ همچنین در حوزه آثار تجسمی 10076 اثر تاکنون ثبت شده است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره مطبوعات عنوان کرد: ما بعد از چندین سال وقفه، جشنواره مطبوعات کشور را بعد از دهه فجر خواهیم داشت.

اسماعیلی درباره تغییر و تحولات در فضای تئاتر شهر تهران گفت: ایجاد یک فضای اختصاصی در محل تئاتر شهر تهران یک مطالبه بیش از 30 سال اصحاب تئاتر بود که برآورده شد و ما یک حائلی را در مجموعه تئاتر شهر برای بهره مندی بیشتر هنرمندان و ایجاد رضایت مندی آنها ایجاد کردیم و یک بازطراحی مهندسی صورت گرفته و یک مجموعه اجرای سر باز در حال آماده‌سازی است که اتفاق مبارکی برای حوزه هنر کشور است.

وزیر ارشاد همچنین درباره آمار فروش سینما‌ها خاطرنشان کرد: ما در حوزه سینما یک سال بی نظیر را تجربه می‌کنیم. پیش‌بینی می‌شود که تعداد تماشاگران سینماها تا پایان سال به بیش 30 میلیون نفر برسد. در مورد فروش پیش بینی این است که به بیش از هزار میلیارد فروش برسیم که به همین منظور جشنی را برای تقدیر از استقبال گسترده مردم از آثار سینمایی کشور برگزار خواهیم کرد. همچنین در حوزه سینما هدفگذاری ما این است که تا نوروز تعداد سینماهای کشور به عدد 900 برسد.

وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی درخصوص سند موسیقی، بیان کرد: بیش از 45 سال که از انقلاب گذشته و سند بالادستی در حوزه موسیقی نداشتیم. این اتفاق رخ داده و مبانی فقهی این سند مبتنی بر آراء فقهی رهبر معظم انقلاب، امام و مراجع تنظیم شده و گروه‌های حوزوی قوی در این زمینه با ما همکاری کردند.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: روز گذشته در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی این سند به تصویب رسید و با ابلاغ از سوی رئیس‌جمهور یک گام بلند برداشته می‌شود و شورای ملی موسیقی تشکیل خواهد شد و امیدواریم این حوزه به ارتقاء کمی و کیفی متناسب با آرمان‌های انقلاب اسلامی دست یابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.