جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

“بدپوششی” برخی از زنان و دختران از روی غفلت است/ برخورد هوشمند با سارقان در نیمه دوم سال

فرمانده کل انتظامی گفت: برخی از زنان و دختران که بد پوششی دارند از روی غفلت دست به این کار می زنند و تعداد انگشت‌شمار هستند که عامدانه این کار را انجام می دهند.
1401111816424856826998004

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از تسنیم، سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی امشب در برنامه صفحه اول اظهار کرد: در زمانی که بنده سکاندار انتظامی کشور شدم، به مسائل اساسی از جنس خدمت و امنیت در حکم انتصاب من تاکید ویژه شده بود. رضایت مردم از خدمت به مردم به ویژه خدمت هوشمندانه می‌آید برای همین دلیل من در روز اول با مردم “عهد” بستیم تا آسایش و آرامش خودمان را فدای آرامش مردم کنیم.

وی افزود: تهیه معماری فراجا یکی از اساسی ترین کارهایی بود که ما در گذشته باید در مرکز مطالعات فراجا بررسی می‌کردیم، که در نهایت این معماری به تصویب ستادکل رسید تا ان‌شاءالله بتوانیم در سازمان آن را پیاده کنیم.

رادان گفت: به دلیل اینکه هیچ سازمانی “معماری” نداشته بود و اولین بار در نیروهای مسلح اجرا می‌شد، باید یک الگویی را فراهم می‌کردیم تا بر اساس آن این معماری را رساله عملی خود قرار دهیم.

فرمانده کل انتظامی گفت: بر اساس این الگو باید از معماری تعریفی داشته باشیم، تصویر فراجای آینده را ترسیم می‌کردیم و در نهایت نقش‌ها، ویژگی‌ها، کارکردهای سازمان را احصا کردیم، یعنی هر پلیسی می‌داند کارش و ماموریتش چه است.

نگاه فراجا به حجاب چیست؟

وی ادامه داد: نگاه ما به موضوع “حجاب” دو نگاه است، یک اینکه قانون چه می‌گوید و دو اینکه این موضوع ماننده مقابله با سرقت دغدغه مردم هم شده باشد. این موضوع را هم مردم و هم مسئولان از ما خواستند تا پیگیری کنیم.

رادان با بیان اینکه دشمنان نهاد خانواده ایرانی را مورد هدف قرار داده‌اند، تصریح کرد: برخی از افرادی که “بدپوشش” هستند زنان و دخترانی هستند که از روی غفلت دست به این کار زده‌اند و تعداد معدودی هستند که عامدانه دست به بدپوششی می‌زنند.

فرمانده کل انتظامی بیان کرد: ما بدپوششی‌ها را از طریق پیامک به اطلاع مردم می‌رسانیم اما به نظر مردم هم احترام می‌گذاریم و راه اعتراض به پیامک‌ها را باز گذاشته ایم و اگر فردی اعلام کند این پیامک اشتباه ارسال شده است ما در مرحله اول آن را می‌پذیریم اما اگر تکرار شد باید جدی‌تر آن مورد را بررسی کرد‌.

وجود 5200 نقطه حادثه خیز در جاده‌های کشور

وی با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی 51 میلیون تردد ثبت شده است، افزود: 5 الی 6 درصد از رانندگان هستند که تخلف می‌کنند و برای بقیه خطر آفرینی می‌کنند و نظر ما این است که باید هزینه تخلف بالا رود.

رادان گفت: 51 درصد جان باختگان تصادفات در سرصحنه، 6 درصد حین انتقال و 43 درصد در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند. اکثر تصادفات 3 دلیل داشتتد که عبارتند از تخطی از سرعت مطمئنه، عدم رعایت حق تقدم و سبقت غیرمجاز.

فرمانده کل انتظامی با بیان اینکه 5200 نقطه حادثه خیز در جاده‌ها داریم، گفت: وزارت 700 نقطه حادثه خیز را تا نوروز رفع حادثه کردند و اعلام کرده‌اند که 870 نقطه حادثه خیز دیگر هم تا نوروز سال آینده رفع خطر می‌شود.

راهور سهم 19 درصدی در تصادفات دارد

وی با بیان اینکه 32 دستگاه در کاهش تصادفات نقش دارد، ادامه داد: سهم راهور فراجا در تصادفات 19 درصد است، البته پلیس مسئول تصادفات نیست و مسئول رسیدگی به تصادفات است.
رادان تصریح کرد: 5 عامل انسان، قوانین، راه، وسیه نقلیه و مدیریت تاثیرگذار در تصادفات است، اگر این 5 عامل مدیریت شود می‌توانیم شاهد کاهش چشمگیر تصادفات باشیم.
فرمانده کل انتظامی بیان کرد: همواره ما بیمه‌گذاران گفته‌ایم اگر در حوزه کاهش تصادفات ورود کنند و کارهای فرهنگی انجام دهند در واقع درآمد خود را بالا برده‌اند. البته دولت انصافا وقت ویژه‌ای برای کاهش تصادفات گذاشته‌اند.

برخورد هوشمند با سارقان در نیمه دوم سال

وی افزود: وجود “سرقت” یکی از دغدغه‌های مردم بوده است که عدد آن هم رو به فزونی بود، ما با جدیت برای رفع این دغدغه با سارقین و مالخران برخورد کردیم. یکی از دلایل اصلی سرقت وجود مالخران است که باید با جدیت با این افراد و افرادی که لوازم دست دوم می‌فروشند برخورد شود.

رادان گفت: تلاش داریم در نیمه دوم سال بتوانیم با روش‌های ویژه با سارقان برخورد هوشمند کنیم، اگر اراذل و اوباش می‌خواهند خودشان را به رخ بکشند بدانند که پلیس بر اساس قانون با آنها برخورد می‌کند و اجازه عرض اندام به آنها نمی‌دهد.

وی ادامه داد: سرقت وقتی کاهش پیدا می‌کند که “سهم‌ها” مشخص شود، یک سهم مربوط به مررم می‌شود که از اموال خود به درستی نگهداری کنند که ما برنامه داریم نقاط ضعفی را که باعث می‌شود سارق راحت بتواند سرقت کند را اعلام کنیم.

رادان تصریح کرد: در همین راستا از شرکت‌های دانش بنیان دعوت کردیم که تجهیزات ایمن مانند درب‌های ضدسرقت تولید کنند‌.

فرمانده کل انتظامی با بیان اینکه تا کنون 20 هزار دوربین البسه بر روی لباس ماموران نصب شده است، گفت: این عدد کم است و باید بیشتر شود، ما باید تجهیزات خودمان را به روز کنیم و البته این کار باید خیلی سریع انجام شود.

کشف 600 تن مواد مخدر و دستگیری 46700 معتاد متجاهر

رادان بیان کرد: در سال گذشته بالغ بر 600 تن مواد مخدر کشف شده است، اما تا زمانی که معتاد در خیابان‌ها دیده شود مردم تاثیر کشف 600 تن مواد مخدر را نمی‌بینند.
وی با بیان اینکه اگر نیاز باشد فردی صد بار دستگیر شود برای بار صدم هم آن فرد معتاد و یا موادفروش را دستگیر می‌کنیم، افزود: 46 هزار و 700 معتادمتجاهر در چند ماه اخیر دستگیر و به کمپ‌های ترک اعتیاد فرستاده شدند.

رادان گفت: اگر در زمینه مبارزه با موادمخدر همه دستگاه‌ها به وظیفه خود عمل می‌کردند وضعیت ما این نبود و مردم باید قضاوت کنند که چه دستگاهی وظیفه خود را در این زمینه انجام نمی‌دهد.

اگر از دغدغه ماموران پلیس غافل شویم باخته‌ایم

فرمانده کل انتظامی با بیان اینکه اگر از دغدغه ماموران پلیس غافل شویم باخته‌ایم، گفت: پلیس کمترین خانه سازمانی را در بین نیروهای مسلح دارد و قرار شده است طی یک برنامه دو سال و نیمه این کمبود با کمک مجلس و دولت رفع شود.

وی ادامه داد: پرسنل فراجا سهم اضافه کاری که کرده اند را نمی‌گیرند و بنا داریم تا این سهم را بالا ببریم تا حقوق ماموران پلیس مناسب شود.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.