جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

بیانیه جدید حماس درباره توافق آتش‌بس در غزه

جنبش حماس فلسطین در بیانیه جدید خود درباره توافق آتش بس در نوار غزه اعلام کرد که این یک آتش‌بس بشردوستانه به مدت ۴ روز است که طی آن حملات نظامی رژیم صهیونیستی در سراسر غزه متوقف می‌گردد.

به گزارش پايگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم، جنبش حماس فلسطین با صدور بیانیه‌ای درباره توافق آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا اعلام کرد که بعد از چند روز مذاکره طولانی اعلام می‌کنیم که با تلاش‌های جدی قطر و مصر به یک توافق برای آتش‌بس بشردوستانه به مدت 4 روز رسیدیم.

حماس تاکید کرد، توافق برای آتش‌بس شامل توقف عملیات‌های نظامی ارتش رژیم اشغالگر در سراسر غزه است.

در ادامه بیانیه حماس آمده است، این توافق همچنین شامل آزادی 50 اسیر اسرائیلی (که زن و کودک هستند) در ازای آزادی 150 اسیر زن و کودک فلسطینی می‌شود.

حماس افزود، همچنین طبق توافق مذکور، ورود کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه از جمله کمک‌های پزشکی و نیز سوخت به همه مناطق غزه افزایش می‌یابد.

قطر: آتش‌بس بشردوستانه 4 روزه در غزه قابل تمدید است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بامداد امروز چهارشنبه در چهل و هفتمین روز از طوفان الاقصی از دست‌یابی به توافق آتش بس در غزه خبر داد و گفت که طی این مدت درگیری‌ها و همچنین همه حملات ارتش رژیم اشغالگر متوقف خواهد شد.

حماس تاکید کرد که علی رغم این آتش‌بس، ما تأکید داریم که دستمان روی ماشه سلاح است و گردان‌های عزالدین القسام در کمین متجاوزان نشسته‌اند تا از ملت فلسطین و آرمان آن در برابر متجاوزان دفاع کنند.

دقایقی پیش از اعلام این توافق، سازمان رادیو و تلویزیون رژیم اسرائیل گزارش داد که کابینه این رژیم با توافق تبادل اسرا موافقت کرده است.

صبح امروز قطر به عنوان یکی از میانجی‌های اصلی که بر روند توافق آتش‌بس و تبادل اسرا در غزه نظارت دارد از رسیدن به یک توافق برای آتش‌بس بشردوستانه خبر داده و اعلام کرد که زمان شروع آن ظرف 24 ساعت اعلام می‌گردد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.