جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

ثبت‌نام بیش از 13 هزار متقاضی داوطلبی انتخابات مجلس

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: تاکنون ۱۳۹۱۶ نفر برای انتخابات مجلس پیش‌ثبت‌نام کرده‌اند که ۱۲ درصدِ این تعداد خانم و ۸۸ درصد آقا هستند. ۲۳ درصدِ پیش‌ثبت‌نام‌کنندگان در بازۀ سنی ۳۵ تا ۴۰ سال قرار دارند.
14020502000007_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از فارس، محسن اسلامی دبیر ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به آخرین آمار ثبت‌نام متقاضیان داوطلبی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: با آمار ۷ هزار و ۶۶۹ نفری دیروز، تاکنون ۱۳۹۱۶ نفر برای انتخابات مجلس پیش‌ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: ۱۲ درصدِ این تعداد خانم و ۸۸ درصد آقا هستند. ۲۳ درصدِ پیش‌ثبت‌نام‌کنندگان در بازۀ سنی ۳۵ تا ۴۰ سال قرار دارند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور همچنین از پیش ثبت‌نام ۱۷۵ تن از نمایندگان کنونی مجلس یازدهم برای دوره بعد خبر داد.

اسلامی این را هم گفت که حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با ۲ هزار و ۳۴۷ متقاضی، بیشترین آمار را به خودش اختصاص داده است.

 پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی با به‌روزرسانی قانون انتخابات مجلس به فرآیند انتخاباتی اضافه شده است. در این مرحله متقاضیان داوطلبی نمایندگی مجلس یک هفته فرصت دارند تا برخی اطلاعات و مدارک هویتی، تحصیلی و شغلی خود را در سامانه وزارت کشور ثبت و بارگذاری کنند.

پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۱۶ مرداد آغاز شده و تا روز بیست و دوم مرداد ادامه دارد.

 

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.