جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

حضور پهپادهای نهاجا در رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت

سخنگوی یازدهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، گفت: پهپادهای نیروی هوایی ارتش در این رزمایش، حضوری گسترده، قدرتمندانه و اثرگذار دارند.
14020501000914_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس، امیر خلبان علیرضا رودباری سخنگوی یازدهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، گفت: در مرحله اصلی و فاز عملیاتی این رزمایش، عملیات‌های رزم پهپادی، شناسایی و جنگ الکترونیک توسط پهپادهای نیروی هوایی ارتش اجرا می‌شود.

وی افزود: پهپادهای رزمی، شناسایی و اخلالگر کمان-۱۲، کرار، مهاجر۶ و آرش مجهز به انواع سرجنگی و با حمل انواع تجهیزات جنگ الکترونیک و بمب‌های بهینه‌سازی شده و نقطه زن با استفاده از اصل غافلگیری، اهداف حیاتی نیروهای نارنجی(نیروهای تعبیه شده در نقش دشمن) را مورد انهدام قرار می‌دهند.

سخنگوی یازدهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت تصریح کرد: در اجرای این مرحله از رزمایش، هواپیماهای باسرنشین و بدون سرنشین نیروی هوایی ارتش با سامانه‌های اخلالگر و استفاده از به روزترین تکنیک‌های جنگ الکترونیک، ضمن از کار انداختن سامانه‌های پدافندی نیروهای نارنجی (نیروهای تعبیه شده در نقش دشمن)، مسیر امن را برای اجرای عملیات پهپادی فراهم می‌کنند.

گفتنی است؛ یازدهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت از امروز با شرکت ۹۲ فروند هواپیما آغاز شده و از امشب وارد مرحله اصلی خود می‌شود.

پایگاه‌های شهید بابایی، شهید لشکری تهران، شهید نوژه همدان، شهید دوران شیراز، شهید یاسینی بوشهر، شهید عبدالکریمی بندرعباس، وحدتی دزفول، شهید فکوری تبریز، شهید حبیبی زهام مشهد، شهید حسینی بیرجند و برادران شهید دلحامد چابهار، به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم در این رزمایش نقش ایفا می‌کنند.

قرار است،‌ هواپیماهای حاضر در این رزمایش، روش‌های مقابله با حملات نیروهای حمله‌ور در نقش دشمن را با استفاده از تاکتیک‌های نوین به صورت دو طرفه کنترل شده انجام دهند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش،‌ پیام این رزمایش را دوستی، صلح، آرامش و امنیت در منطقه عنوان کرد.

به گفته امیر واحدی،‌ «امنیت پایدار، توسعه و تحکیم روابط منطقه‌ای، حسن همجواری و دفاع از مرزهای هوایی کشور از محورهای رزمایش است.»

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.