جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

حکمیت وزارت ورزش در اختلاف جدید ژیمناستیک/ حکم صادر شده توسط اینچه درگاهی فعلاً روی هوا!

دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها در وزارت ورزش به موضوع ژیمناستیک در استان لرستان ورود می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری تسنیم، دوره جدیدی مدیریتی در فدراسیون ژیمناستیک از روز 9 دی و با بازگشت زهرا اینچه درگاهی وارد فاز تازه‌ای شده و برخی تغییر و تحولات در هیئت‌های استانی در حال رقم خوردن است.

یکی از جدیدترین اتفاقات در این فدراسیون مربوط به حکمی می‌شود که اینچه درگاهی روز چهارشنبه 4 بهمن ماه صادر کرد و نوشت: «جناب آقای سعید بیرانوند احتراماً نظر به پیشنهاد اداره کل ورزش و جوانان استان لرستان به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست هیئت ژیمناستیک استان لرستان منصوب می‌شوید شایسته است اقدامات لازم جهت مهیا نمودن شروع فرایند ثبت نام از کاندیداها و برگزاری انتخابات هیئت ژیمناستیک آن استان را به عمل آورید امید است با استعانت از خداوند متعال و استفاده از توان فنی خود در اداره امور فنی و مدیریتی هیات ژیمناستیک استان لرستان موفق و موید باشید.»

این حکم در حالی صادر شد که اداره کل ورزش و جوانان لرستان هیچ پیشنهادی برای انجام تغییرات نداده بود و بر همین اساس، هنوز هیچ تغییر و تحولی در هیئت لرستان صورت نگرفته است.

حمزه امین‌منش رئیس هیئت ژیمناستیک در این باره به خبرگزاری تسنیم گفت: مدیرکل استان چنین نامه‌ای نزده و نامه اینچه درگاهی هم در فضای مجازی منتشر شده است. در واقع مدیرکل نامه‌ای نزده که بخواهد کسی را معرفی کند.

وی درباره تکلیف مسئولیت هیئت ژیمناستیک لرستان عنوان کرد: من خودم هستم، چون آیین‌نامه هیئت‌های ورزشی می‌گوید که اگر قرار بر تغییر باشد، مدیرکل پیشنهاد می‌دهد و فدراسیون حکم می‌زند. در حالی که اداره کل هیچ پیشنهادی نداده و فدراسیون خودش حکم زده است.

همچنین سید آرش قیاسیان مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، پیرامون این موضوع اظهار داشت: موضوع به آن اساسنامه و آیین‌نامه‌های تدوین شده در هیئت وزیر برمی‌گردد که طبق آن، در برخی موارد حق با اینچه درگاهی و در برخی دیگر نیز حق با اعضای مجمع استانی است. فدراسیون به این توجه نکرده که امین‌منش در زمان حضورش در فدراسیون به عنوان سرپرست دبیری، مامور بوده و وقتی مامور باشد، می‌تواند به مدت معین حضور در استان هم داشته باشد تا انتقال دائم بگیرد. همین موضوع، مشکل ما است و قرار شده که در جلسه‌ای با حکمیت وزارت ورزش تعیین تکلیف مشخص شود.

وی ادامه داد: در برخی موارد برداشت حقوقی از موضوع توسط اینچه درگاهی درست است، در برخی دیگر نیز حق با هیئت استان است. اینها باید با هم تطبیق داده شود و با یک لطافتی می‌خواهیم یک شرایطی فراهم شود که نظر هیئت استانی هم لحاظ شود. تصمیم‌گیری در این حکمیت بر عهده دفتر امور مشترک فدراسیون هاست، یعنی آرش فرهادیان باید ورود کند که ما بتوانیم مشکل را حل کنیم.

قیاسیان عنوان کرد: اگر امین‌منش به صورت دائمی به فدراسیون رفته بود، باید از ریاست هیئت لرستان استعفا می‌داد، ولی حضورش موقت بوده و الان هم که به پست خود در هیئت برگشته است. اینچه درگاهی می‌گوید که چرا استعفا نداده است. او در بخشی از ماجرا از منظر حقوقی درست می‌گوید، ولی نظر اعضای مجمع که می‌گویند ژیمناستیک استان وارد التهاب نشود و امین‌منش یکی از روسای فعال استانی است، باید لحاظ شود. به هر حال اینچه درگاهی هم قبول کرده که به جلسه حکمیت برویم و آنجا تصمیم گرفته شود.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به حکم منتشر شده بر روی سایت فدراسیون، تغییر و تحول در هیئت انجام شده است؟ گفت: هنوز هیچ تغییر و تحولی نشده و به اینچه درگاهی هم گفتم که اجازه بدهیم وزارت ورزش تصمیم بگیرد. اعضای مجمع راضی به حضور امین‌منش هستند و این برای همه خیلی مهم است و نمی‌خواهیم وارد چالش شویم. ضمن اینکه لازم هم نیست که موضوع به صورت چکشی حل و فصل شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.