جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

خبر خوب| انجام عمل نوزاد ۵۰ روزه برای نخستین بار در گیلان

یک نوزاد دختر ۵۰ روزه گیلانی توسط تیم جراحی فوق تخصصی بیمارستان کودکان رشت برای نخستین بار در استان تحت عمل جراحی آترزی صفراوی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، برای اولین بار در گیلان، انجام عمل جراحی اترزی صفراوی بر روی نوزاد ۵۰ روزه در بیمارستان فوق تخصصی ۱۷ شهریور رشت انجام شد.

به گفته سعید سادات منصوری، رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کودکان ۱۷ شهریور، این عمل جراحی برای نخستین بار در استان گیلان تحت عنوان جراحی کازایی Kasai انجام شده که به‌منظور برقراری رفع مشکل آترزی صفراوی نوزاد دختر ۵۰ انجام شد.

این عمل جراحی سنگین به سرپرستی علی طالبی فوق‌تخصص جراحی کودکان و مشارکت ریحانه شاهرخی‌راد فلوشیپ بیهوشی کودکان و اعضای تیم اتاق عمل و بیهوشی بیمارستان ۱۷ شهریور پس از ۴ ساعت با موفقیت به پایان رسید.

آترزی مجاری صفراوی نوزادان یک بیماری نادر کبدی است که نوزادان تازه متولدشده را تحت تأثیر قرار داده و می‌تواند عملکرد صحیح کبد را مختل کند.

این بیماری از شرایط بسیار جدی پزشکی است که حتی ممکن است در مواردی منجر به بروز عوارض کشنده و یا تهدیدکننده زندگی در نوزادان شود.

پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.