جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

دانشمندان هسته‌ای رژیم‌ صهیونیستی درصدد استعفا از سازمان انرژی اتمی

در پی تصویب تغییرات قضایی در کنست رژیم صهیونیستی، دانشمندان هسته‌ای این رژیم به دنبال کناره‌گیری از سازمان انرژی اتمی هستند.
13980817000418_Test_PhotoN

به گزارش پایگاه خبری طالشوند به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه 13 رژیم صهیونیستی گزارش داد که دانشمندان هسته‌ای این رژیم در حال بررسی استعفا از سازمان انرژی اتمی در اعتراض به تصویب تغییرات قضایی توسط «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم هستند.

«ایهود اولمرت» نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی، شامگاه دوشنبه، در مصاحبه با شبکه ۴ تلویزیون انگلیس به‌شدت تصویب طرح لغو اصل «عدم معقولیت» در پارلمان این رژیم را مورد انتقاد قرار داد.

پارلمان رژیم صهیونیستی، عصر روز یکشنبه، علی‌رغم اعتراض شدید احزاب اپوزیسیون و تظاهرات گسترده ساکنان اراضی اشغالی طرحی را تحت عنوان لغو اصل «عدم معقولیت» تصویب کرد که قدرت دیوان عالی قضایی این رژیم را به‌شدت تضعیف کرد.

اصل عدم معقولیت به دیوان عالی رژیم صهیونیستی این قدرت را می‌داد که تصمیمات دیگر قوه‌ها را در صورتی که آن را غیر معقول بداند، لغو کند، اما با تصویب این طرح قوه قضائیه دیگر امکان لغو تصمیمات دیگر قوه‌ها را نخواهد داشت و در نتیجه قدرت کابینه این رژیم به ریاست «بنیامین نتانیاهو» افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که یک اندیشکده صهیونیستی روز سه شنبه نوشت، توقف خدمت نظامیان پایه‌های ارتش را تضعیف کرده و این به از بین رفتن بازدارندگی (رژیم) اسرائیل و تضعیف اقتصاد منجر می‌شود.

اندیشکده «مطالعات امنیت» رژیم صهیونیستی در تحلیلی نوشت که ارتش رژیم صهیونیستی در خطر انحلال قرار دارد و این (رژیم) اسرائیل را به سمت یک ارتش ضعیف و متزلزل سوق می‌دهد ومعادله بازدارندگی منطقه‌ای را به خطر می‌اندازد.

این اندیشکده در بخشی از این تحلیل نوشت: «همه اینها در بحبوحه افزایش تهدیدها در جبهه‌های مختلف اتفاق می‌افتد. ما فورا خواستار توقف فوری قوانین یکجانبه هستیم و در عوض، اصرار داریم که تغییرات از طریق یک اجماع گسترده دنبال شود.»

پایان پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی فراتر رفت. لطفا یک بار دیگر کپچا را کامل کنید.